Premiership
Manchester United savladao Everton, Rashford napustio teren zbog povrede
U prvom susretu 30. kola Premier lige Engleske Manchester United na Old Trafordu savladao je Everton, rezultatom 2:0.
08.04.2023. u 16:06

Crveni đavoli su upisali drugu pobjedu zaredom u Premier ligi i ostali utrci za Ligu prvaka.

Gol za vodstvo postigao je Scott McTominay u 36. minuti, a tim rezultatom završeno je i prvo poluvrijeme.

Karamele su za 90 minuta uputile samo jedan udarac u okvir gola, a loptu su u posjedu imali 36 posto.

Konačnih 2:0 postavio je Anthony Martial u 71. minutu, kojem je asistirao Marcus Rashford.

Deset minuta kasnije engleski reprezentativac Rashford izašao je s terena zbog povrede. Zasad nije poznato o kakvoj povredi je riječ.

Današnjom pobjedom United je učvrstio svoju poziciju na trećem mjestu s 56 bodova, tri više od četvoroplasiranog Newcastlea, koji ima utakmicu manje.