Serie A
Napoli uvezao treću pobjedu, Lazio preuzeo lidersku poziciju
Fudbaleri Napolija upisali su treću vezanu pobjedu nakon što su u susretu 26. kola Serie A sa 2:1 nadigrali Torino.
29.02.2020. u 23:17

Domaći tim poveo je golom Kostasa Manolasa u 19. minuti poslije asistencije Insignea. S minimalnom prednošću Napoli je otišao na poluvrijeme, a vodstvo je udvostručio osam minura prije kraja utakmice kada je pogodio Di Lorenzo. Ovoga puta je Mertens bio u ulozi asistenta.

Sve što su gosti uspjeli bio je pogodak Edera u prvoj minuti sudijske nadoknade.

Golove s utakmice Napoli - Torino pogledajte OVDJE.

Ranije danas Lazio je svoj niz bez poraza u prvenstvu produžio na 21 utakmicu. Ekipa našeg Senada Lulića trijumfovala je na Olimpicu protiv Bologne s 2:0, a zanimljivo da su gostujućem sastavu poništena dva pogotka.

Zanimljivo da su Nebeskoplavi preuzeli lidersku poziciju. Na njoj će ostati sigurno do sljedećeg kola, jer je derbi između Juventusa i Intera odgođen za 13. maj.

Golove s utakmice Lazio - Bologna pogledajte OVDJE.