Vysshaya liga
Nastić asistent u derbiju bjeloruskog prvenstva, BATE-u samo bod
Bjeloruska Vysshaya liga jedno je od rijetkih nacionalnih fudbalskih takmičenja na tlu Evrope koja nije prekinuta zbog koronavirusa.
14.06.2020. u 20:56

U Bjelorusiji ovog vikenda su se igra utakmice 13. kola, a BATE Borisov je odigrao 2:2 na domaćem terenu protiv Soligorska.

Gosti su prvi stigli do vodstva u duelu dva prvoplasirana tima bjeloruskog šampionata. Srbijanska veza urodila je plodom u osmoj minuti kada je Ivanović pogodio na asistenciju Antića.

Soligorsk je sve do 61. minute imao minimalnu prednost, a onda je Nekhajchik poravnao na 1:1 poslije proigravanja bh. reprezentativca Bojana Nastića. Lijevom neku BATE-a i našeg nacionalnog tima ovo je bila peta asistencija u 11 ovosezonskih nastupa u prvenstvu.

U 78. minuti Skavysh je pogodio za totalni preokret BATE-a, no Podstrelov je spriječio pobjedu domaćina kada je devet minuta prije kraja utakmice pogodio za konačnih 2:2.