Premiership
Nastradao Southampton: Građani za 12 minuta riješili pitanje pobjednika
Ovom pobjedom City je preuzeo lidersku poziciju, iskoristivši jučerašnji remi Liverpoola u gostima kod Arsenala
04.11.2018. u 17:52
Raheem Sterling

Fudbaleri Manchester Cityja pitanje pobjednika u duelu sa Southamptonom riješili su do 18. minute, do kada su postigli već tri od ukupno pet golova.

Građani su poveli u šestoj minuti autogolom Hoedta. Šest minuta kasnije Aguero je udvostručio prednost ekipe Pepa Guardile, da bi David Silva u 18. minuti zabio za uvjerljivih 3:0.

Gosti su u 30. minuti smanjili preko Ingsa, koji je bio siguran izvođač najstrožije kazne. Ipak, Sterling je u drugoj minuti sudijske nadoknade vratio tri gola prednosti aktuelnim prvacima Engleske.

Isti igrač je u 67. minuti dvojim drugim golom večeras povisio na 5:1, da bi Sane u sudijskoj nadoknadi zabio za konačnih 6:1.

Ovom pobjedom City je preuzeo lidersku poziciju, iskoristivši jučerašnji remi Liverpoola u gostima kod Arsenala. Ekipa sa Etihada sada ima 29 bodova, dva više od Redsa.