NBA liga
Nova minutaža i poeni za Musu u pobjedi Netsa, Curry ubacio 11 trica
Košarkaški reprezentativac BiH ovoga puta je na parketu proveo tri minute, a za to vrijeme postigao je dva poena i imao jednu ukradenu loptu
25.10.2018. u 08:08

Protekle noći u NBA ligi odigrano je 11 mečeva, a u "akciji" su bili i Brooklyn Netsi bh. reprezentativca Džanana Muse.

Mrežice su sa 102:86 slavile na gostovanju kod Clevelanda, koji je jedan od dvije ekipe koja u ovoj sezoni još ne zna za pobjedu. Košarkaški reprezentativac Bosne i Hercegovine ovoga puta je na parketu proveo tri minute, a za to vrijeme postigao je dva poena i imao jednu ukradenu loptu.

Najefikasniji u drugoj ovosezonskoj pobjedi Netsa bio je D'Angelo Russell sa 18 poena i osam asistencija, dok su Love, Sexton i Carkson ubacili po 14 poena u redovima Cavsa.

Proteklu noć obilježio je Steph Curry. Jedna od najvećih zvijezda NBA lige postigla je 51 poen u pobjedi aktuelnih prvaka nad Washington Wizzarsima, a fantastični bek zabio je čak 11 trica!

Do prvog ovosezonskog trijumfa stigli su i Los Angeles Lakersi, i to poslije tri poraza. Ekipa iz "grada anđela" slavila je u gostima kod Phoenix Sunsa rezultatom 113:131.

LeBron James sa 19 poena, sedam skokova i deset asistencija nije bio najefikasniji igrač svoje ekipe. Taj epitet pripao je Lanceu Stephensonu koji je postigao 23 poena, dok je McGee ubacio tri manje.