NBA
Nurkić i Garza nisu pomogli Portlandu i Detroitu, Markkanen osramotio Jokića
Košarkaši Portlanda i Detroita, ekipa u kojima igraju dvojica bh. košarkaša - Jusuf Nurkić i Luka Garza, doživjeli su poraze u NBA ligi.
26.10.2021. u 08:08

Trail Blazersi su "razbijeni" u Staples Centeru, gdje su Los Angeles Clippersi slavili sa 116:86.

Nurkić nije bio na svom nivou, a na parketu je proveo 23 minute i 27 sekundi. Istina, bio je prvi skakač utakmice (10 skokova), ali je ubacio samo četiri poena. Tome je dodao i jednu asistenciju.

Luka Garza je igrao 12 minuta i 44 sekunde u porazu Pistonsa kod Atlante (104:122) i za to vrijeme postigao je dva poena, uz isto toliko skokova.

Od ostalih rezultata treba izdvojiti pobjedu Clevelanda protiv Detroita (99:87), a u ovom meču izdvaja se jedan detalj. Finski košarkaš Lauri Markkanen osramotio je Nikolu Jokića.

Finac je u prvom napadu "zakucao" preko srbijanskog košarkaša i oborio ga na zemlju.