Treći remi
Ocjene za nastup u Zenici: Pjanić gotovo savršen, Džeko ispod svog nivoa
Fudbalska A reprezentacija Bosne i Hercegovine ispustila je pobjedu protiv Kazahstana u petoj minuti sudijske nadoknade.
07.09.2021. u 23:53

Meč grupe D kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Zenici završen je rezultatom 2:2. Četiri gola viđena su u drugom poluvremenu. Kazahstan je poveo, BiH preokrenula, a onda su gosti u 95. minuti golom iz slobodnog udarca osvojili treći bod u kvalifikacijama.

Zmajevi imaju za čime za žale, naročito za propuštenim šansama u prvom poluvremenu.

Portal Sofascore kao apsolutno najboljeg pojedinca na meču odabrao je Miralema Pjanića, koji je postigao gol i upisao asistenciju. Novi član Bešiktaša dobio je skoro pa savršenu ocjenu 9,3. Visoke ocjene dobili su Ermedin Demirović (7,3), Miroslav Stevanović i Gojko Cimirot (7).

Ocjenu 6,9 zaradio je Sead Kolašinac za nastup u prvih 45 minuta, 6,7 je dobio Anel Ahmedhodžić, 6,6 Adi Nalić, a 6,5 Dennis Hadžikadunić i kapiten Edin Džeko.

Siniši Saničaninu pripala je ocjena 6,4, a Ibrahimu Šehiću 6,1.