Srbija slavila 3:0
Odbojkašice BiH poražene u debiju na Evropskom prvenstvu
Ženska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Srbije u debitantskom nastupu na Evropskom prvenstvu u Beogradu.
19.08.2021. u 18:18

Izabranice selektora Stevana Ljubičića izgubile se sa 0:3 (11:25, 18:25, 14:25) od reprezentacije Srbije, aktuelnih evropskih prvakinja.

Bh. dame su vodile 1:0 i 2:1, i izjednačile su na 3:3, a onda je Srbija napravila seriju 5:0, prije svega zahvaljujući sjajnoj servis seriji Tijane Bošković. Selektor Ljubičić bio je primoran na na time-out, nakon kojeg je Bošković napravila servis grešku i prekinuta je serija domaćih odbojkašica.

No, ubrzo su aktuelne prvakinje Evrope ponovo nametnule svoj ritam, te su prvi set riješile u svoju korist sa 25:11.

U drugom setu naše odbojkašice povele su sa 8:5, a rezultatski priključak držale su do sredine seta (13:13). Nakon toga domaće su zaigrale angažovanije, te su vrlo brzo stigle do 2:0 (25:18).

I u trećem setu Srbija je držala konce igre u svojim rukama, te je zasluženo stigla do trijumfa i ujedno potvrdila da je jedan od glavnih favorita za odbranu naslova.

Naredni susret na Evropskom prvenstvu bh. dame će igrati prekosutra protiv Azerbejdžana (18 sati), a potom slijede mečevi protiv Francuske (23. augusta, 20 sati), Belgije (24. augusta, 17 sati) i Rusije (26. augusta, 17 sati).

Srbija - BiH, EP za odbojkašice, 19.08.2021.