Pobjeda Sarajeva
Osam golova na Koševu: Šou Ahmetovića, prvjenac Sušića, gosti bijesni na Grbića
Sarajevo je u debiju Vinka Marinovića slavilo ubjedljivu pobjedu protiv Tuzla Cityja rezultatom 6:2 u derbiju 20. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, iako su gosti imali prednost od 0:1.
22.02.2020. u 19:19

Prvo ime utakmice je Mersudin Ahmetović, strijelac tri pogotka. Napadač Sarajeva preuzeo je vrh liste strijelaca u bh. eliti.

Izabranici Elvira Baljića su do vodstva stigli preko Budimira Šarčevića u 16. minuti.

Ahmetović je u 40. izjednačio na 1:1, poslije čega se dogodio i ključni detalj meča, a to je direktan crveni karton za napadača gostiju Badjija.

Ubrzo Sarajevo dolazi do preokreta. Hodžić je pogodio u prvoj minuti nadoknade prvog poluvremena. Gosti su burno reagovali, smatravši da je Rahmanović u tom napadu faulirao Nukića, ali sudija Zoran Grbić se nije oglasio.

Brojčanu nadmoć su domaći znali kapitalizirati. U 49. minuti Ahmetović pogađa za 3:1, a Tatar pet minuta kasnije matira Fejzića za 4:1.

Hasanović je u 64. smanjio na 4:2, a Ahmetović deset minuta kasnije kompletira hat-trick za 5:2.

Konačan rezultat postavio je debitant Tino-Sven Sušić, golom iz penala u 86. minuti, samo tri minute poslije ulaska u igru.

Sarajevo je povećalo prednost nad Željom na tri boda.

Utakmicu na Koševu pratio je i selektor fudbalske A reprezentacije BiH Duško Bajević.

Vrijedi istaknuti da je Uprava Tuzla Cityja nezadovoljna suđenjem već nakon prvog poluvremena napustila najveći bosanskohercegovački stadion.

Podsjetimo, danas je Željo remizirao sa Radnikom u Bijeljini rezultatom 0:0, a Velež je pobijedio Zvijezdu 09 sa 2:0.

Sutra se igraju tri meča: Sloboda  - Mladost, Čelik - Zrinjski i Široki Brijeg - Borac.