Novi trofej
Osam golova u finalu, Real na krovu svijeta
Real Madrid pobjednik je FIFA Svjetskog klupskog prvenstva.
11.02.2023. u 21:59

Kraljevi su turnir koji se igrao u Maroku okončali trijumfom u finalu protiv Al-Hilala iz Saudijske Arabije rezultatom 5:3.

Aktuelni prvak Evrope odlično je krenuo u meč, a za pet minuta Real je dva puta tresao mrežu Saudijaca. U 13. minuti Vinicius se upisao u strijelce, a u 18. Valverde.

Al-Hillal je u 26. minuti golom Marege smanjio zaostatak, a to je bio i konačan ishod prvog poluvremena.

Početkom drugog dijela Real postiže još dva gola, ponovo u kratkom intervalu. Benzema je u 54. minuti povisio prednost Reala na 3:1, a drugi gol na meču u 58. minuti postigao je Valverde za 4:1.

Vietto je u 63. minuti smanjio na 4:2, da bi sedam minuta poslije i Vinicus drugi put pogodio za 5:2.

Al-Hillal je smanjio deficit i ublažio poraz preko Vietta u 79. minuti.

Za trofej prvaka svijeta takmičilo se sedam klubova sa šest kontinenata.

Klubovi iz Evrope deseti put zaredom osvajaju takmičenje pod kišobranom FIFA-e.

Real Madrid može se pohvaliti s najviše trofeja na Svjetskom klupskom prvenstvu, a pehar su podizali pet puta. Prethodno su ovo takmičenje osvajali 2014., 2016., 2017. i 2018. godine.