Maksimalna minutaža
Ovo je nezamjenjiva Hadžibegićeva petorka: Šest reprezentativaca bez minute
Fudbalska A reprezentacija Bosne i Hercegovine poslije dva kola grupe J kvalifikacija za Evropsko prvenstvo ima polovičan učinak.
29.03.2023. u 11:07

Nakon pobjede u Zenici nad Islandom 3:0, Zmajevi su odigrali katastrofalan susret u Bratislavi gdje su poraženi od Slovačke rezultatom 2:0.

Od 24 fudbalera koliko je imao u rosteru, selektor BiH Faruk Hadžibegić koristio je usluge 18 fudbalera.

Bez minutaže u ovom dvomeču ostali su golmani Kenan Pirić i Nikola Vasilj, defanzivac Adnan Kovačević, veznjaci Amer Gojak i Haris Duljević, te napadač Jasmin Mešanović.

Ukupno je pet fudbalera odigralo maksimalnih 180 minuta: To su Ibrahim Šehić, Siniša Saničanin, Anel Ahmedhodžić, Jusuf Gazibegović i Rade Krunić.

BiH kvalifikacije nastavlja sredinom godine. Gostovanje u Portugalu zakazano je za 17. juni, a tri dana poslije Zmajevi će ugostiti Luksemburg.