Liga prvaka
Pjanićeva Barca čekirala mjesto u nokaut fazi, Višća poražen na Old Traffordu
Uvjerljivom pobjedom (4:0) na gostovanju kod Dynama u Kijevu, četvrtom u ovoj sezoni, fudbaleri Barcelone plasirali su se u osminu finala Lige prvaka.
24.11.2020. u 22:54

Katalonci su maksimalan bodovni učinak zadržali golovima Desta, Braithwaitea (2) i Griezmanna. Do pobjede su, uprkos desetkovanom sastavu, došli mnogo lakše nego u odnosu na duel sa istim rivalom prije dvadesetak dana na Nou Campu.

Reprezentativac Bosne i Hercegvine Miralem Pjanić igrao je do 65. minute, kada ga je na terenu zamijenio Puig.

Manchester United se visokim trijumfom 4:1 revanširao Bašakšehiru za poraz u prošlom kolu, a naš Edin Višća je i večeras kao kapiten predvodio aktuelnog prvaka Turske. Dvostruki strijelac za Crvene đavole bio je Fernandes, dok su po jedan pogodak postigli Rashford i James. Jedini gol za goste djelo je Turuca iz 75. minute.

Lazio je s 3:1 na Olimpicu bio bolji od Zenita, dok je veliko iznenađenje Ferencvarosa u Torinu spriječio pogodak Morate u sudijskoj nadoknadi za pobjedu Juventusa od 2:1.