VEZANI TEKST - Obavljen žrijeb Premijer lige BiH: Derbi Sarajevo - Željo igra se krajem septembra na Koševu

Derbi 1. kola igrat će Željezničar i Velež na Grbavici, a mostarski derbi između Veleža i Zrinjskog na rasporedu je već u 2. kolu (8. ili 9. augusta).

Dva gradska derbija gledat ćemo u 9. kolu. Sarajevo će na Koševu 28. ili 29. septembra ugostiti Željezničar, a istog vikenda na Tušnju će tuzlanski derbi igrati Tuzla City i Sloboda.

Vikend ranije hercegovački derbi odigrat će Zrinjski i Široki Brijeg.

Revanš mostarskog derbija, na stadionu Pod Bijelim brijegom gledat ćemo u 13. kolu - 31. oktobar ili 1. novembar.

Revanši sarajevskog i tuzlanskog derbija igrat će se na proljeće i to odmah nakon zimske pauze (27. ili 28. februara).

Osnovni dio sezone završava 12. i 13. decembra kada su na rasporedu susreti 22. kola BHT Premijer lige BiH.

RASPORED PREMIJER LIGE BiH

1. kolo (1. ili 2. august)

Borac - Mladost DK
Sloboda - Radnik
Željezničar - Velež
Zrinjski - Olimpik
Široki Brijeg - Tuzla City
Krupa - Sarajevo

2. kolo (8. ili 9. august)

Mladost - Sarajevo
Tuzla City - Krupa
Olimpik - Široki Brijeg
Velež - Zrinjski
Radnik - Željezničar
Borac - Sloboda

3. kolo (12. august)

Sloboda - Mladost DK
Željezničar - Borac
Zrinjski - Radnik
Široki Brijeg - Velež
Krupa - Olimpik
Sarajevo - Tuzla City

4. kolo (15. ili 16. august)

Mladost DK - Tuzla City
Olimpik - Sarajevo
Velež - Krupa
Radnik - Široki Brijeg
Borac - Zrinjski
Sloboda - Željezničar

5. kolo (22. ili 23. august)

Željezničar - Mladost DK
Zrinjski - Sloboda
Široki Brijeg - Borac
Krupa - Radnik
Sarajevo - Velež
Tuzla City - Olimpik

6. kolo (29. ili 30. august)

Mladost DK - Olimpik
Velež - Tuzla City
Radnik - Sarajevo
Borac - Krupa
Sloboda - Široki Brijeg
Željezničar - Zrinjski

7. kolo (12. ili 13. septembar)

Zrinjski - Mladost DK
Široki Brijeg - Željezničar
Krupa - Sloboda
Sarajevo - Borac
Tuzla City - Radnik
Olimpik - Velež

8. kolo (19. ili 20. septembar)

Mladost DK - Velež
Radnik - Olimpik
Borac - Tuzla City
Sloboda - Sarajevo
Željezničar - Krupa
Zrinjski - Široki Brijeg

9. kolo (16. ili 27. septembar)

Široki Brijeg - Mladost DK
Krupa - Zrinjski
Sarajevo - Željezničar
Tuzla City - Sloboda
Olimpik - Borac
Velež - Radnik

10. kolo (3. ili 4. oktobar)

Mladost DK - Radnik
Borac - Velež
Sloboda - Olimpik
Željezničar - Tuzla City
Zrinjski - Sarajevo
Široki Brijeg - Krupa

11. kolo (17. ili 18. oktobar)

Krupa - Mladost DK
Sarajevo - Široki Brijeg
Tuzla City - Zrinjski
Olimpik - Željezničar
Velež - Sloboda
Radnik - Borac

12. kolo (24. ili 25. oktobar)

Mladost - Borac
Radnik - Sloboda
Velež - Željezničar
Olimpik - Zrinjski
Tuzla City - Široki Brijeg
Sarajevo - Krupa

13. kolo (31. oktobar ili 1. novembar)

Sarajevo - Mladost DK
Krupa - Tuzla City
Široki Brijeg - Olimpik
Zrinjski - Velež
Željezničar - Radnik
Sloboda - Borac

14. kolo (7. ili 8. novembar)

Mladost DK - Sloboda
Borac - Željezničar
Radnik - Zrinjski
Velež - Široki Brijeg
Olimpik - Krupa
Tuzla City - Sarajevo

15. kolo (21. ili 22. novembar)

Tuzla City - Mladost DK
Sarajevo - Olimpik
Krupa - Velež
Široki Brijeg - Radnik
Zrinjski - Borac
Željezničar - Sloboda

16. kolo (28. ili 29. novembar)

Mladost DK - Željezničar
Sloboda - Zrinjski
Borac - Široki Brijeg
Radnik - Krupa
Velež - Sarajevo
Olimpik - Tuzla City

17. kolo (2. decembar)

Olimpik - Mladost DK
Tuzla City - Velež
Sarajevo - Radnik
Krupa - Borac
Široki Brijeg - Sloboda
Zrinjski - Željezničar

18. kolo (5. ili 6. decembar)

Mladost DK - Zrinjski
Željezničar - Široki Brijeg
Sloboda - Krupa
Borac - Sarajevo
Radnik - Tuzla City
Velež - Olimpik

19. kolo (12. ili 13. decembar)

Velež - Mladost DK
Olimpik - Radnik
Tuzla City - Borac
Sarajevo - Sloboda
Krupa - Željezničar
Široki Brijeg - Zrinjski

20. kolo (27. ili 28. februar 2021. godine)

Mladost DK - Široki Brijeg
Zrinjski - Krupa
Željezničar - Sarajevo
Sloboda - Tuzla City
Borac - Olimpik
Radnik - Velež

21. kolo (6. ili 7. mart)

Radnik - Mladost DK
Velež - Borac
Olimpik - Sloboda
Tuzla City - Željezničar
Sarajevo - Zrinjski
Krupa - Široki Brijeg

22. kolo (13. ili 14. mart)

Mladost DK - Krupa
Široki Brijeg - Sarajevo
Zrinjski - Tuzla City
Željezničar - Olimpik
Sloboda - Velež
Borac - Radnik