Leotar nemoćan
Posušje u derbiju začelja slavilo u Trebinju
Fudbaleri Posušja ostvarili su veliki podvig i osvojili su nova tri gostujuća boda.
04.09.2022. u 18:50

Nakon što su prije dva kola na gostovanju savladali Slobodu, danas su u Trebinju, u derbiju začelja bili bolji od Leotar. Posušje je slavilo sa 1:0, a trenutak odluke dogodio se u 7. minuti.

Gosti su poveli već iz prvog napada u 7. minuti kada je mrežu Puletića zatresao Toni Jović.

Domaći su do izjednačenja mogli u 41. minuti kada je Todorović iz sjajne pozicije šutirao preko gola, pa se na odmor otišlo pri vodstvu gostiju - 0:1.

Prvu priliku u nastavku imalo je Posušje preko Bobana, koji nije uspio savladati golmana Leotara.

U posljednjih 20-ak minuta domaći su imali igrača manje, jer je Kenan Horić zaradio isključenje.

Ipak, brojčanu prednost na terenu domaći nisu uspjeli iskoristiti i ostalo je 0:1.