Nadigrali Igman
Presudio gol iz penala: Borac odgodio slavlje Zrinjskog
Fudbaleri Borca upisali su trijumf u posljednjem meču 27. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u fudbalu.
24.04.2023. u 19:53

Izabranici Vinka Marinovića na domaćem terenu su savladali Igman rezultatom 1:0.

Borac je od početka meča bio bolji rival. Banjalučani su u nekoliko navrata prijetili preko Tatara i Ninkovića, ali golman gostujućeg tima je bio na visini zadatka.

Domaći u 35. minuti dolaze do vodstva. Ninković se našao između dva igrača Igmana. Oslobodio se Dupovca, a onda ga je pokušao zaustaviti Velić. Dojam je da je napravio faul u napadu, ali sudija Marić odlučio je da pokaže na bijelu tačku. Siguran sa 11 metara bio je Ninković.

Četiri minute kasnije Ćeman se ponovo pokazao na golu. Čuvar mreže Igmana sjajno je zaustavio udarac Lukića.

Igman je u drugom poluvremenu imao dvije dobre prilike preko Bešagića i Ahmetovića, ali Ćetković je svojim intervencijama spasio gol Borca.

Predragović je u 70. minuti šutirao, ali se Ćeman ponovo iskazao na golu Igmana.

Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata.

Borac je ovom pobjedom odgodio proslavu titule Zrinjskog. Plemići su večeras osluškivali rezultat iz Banja Luke. Izabranicima Krunoslava Rendulića za potvrdu odbranu titule prvaka BiH je bio potreban remi ili poraz Borca.

Banjalučani su ostali drugi na tabeli sa 69 bodova. Zrinjski je šest kola prije kraja lider na tabeli sa 66 bodova.