Grupa D
Prva "nula" na Mundijalu u Kataru
Danska i Tunis odigrali su meč bez pogodaka (0:0) na startu grupe D Svjetskog fudbalskog prvenstva u Kataru.
22.11.2022. u 15:58

Tunis je bio bolji u prvom poluvremenu, čak je i Issam Jebali u 24. minuti zatresao mrežu Danske, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Najbolju šansu na utakmici Danci su imali u 71. minuti kada je Cornelius pogodio stativu.

Uzbudljivo je bilo i u nadoknadi vremena kada je sudija dobio dojavu iz VAR sobe da pogleda spornu situaciju koja se nakon kornera dogodila u šesnaestercu Tunisa, ali je arbitar procijenio da elemenata za penal nije bilo.

Kasnije (20 sati) meč grupe D igraju još Francuska - Australija.

Podsjetimo da je u prvom današnjem meču i sklopu grupe C Saudijska Arabija kreirala najveću senzaciju u Kataru pobijedivši Argentinu nakon preokreta 2:1.