Euroliga, 32. kolo
Real srušen u Beogradu, nije pomogao ni sjajni Džanan Musa
Košarkaši Reala poraženi su na gostovanju u Beogradu, a Kraljevima protiv Partizana nije pomogao ni sjajni Džanan Musa.
31.03.2023. u 22:33

Crno bijeli su slavili sa 104:90, a meč je prelomljen u prvoj polovini četvrte dionice u kojoj su domaći otišli na 18 poena prednosti (94:76).

Prvi period utakmice pripao je Realu (23:21), ali je Partizan preokrenuo do odlaska na odmor. U drugoj trećini domaći su slavili sa 28:15 i na pauzi su imali 11 poena prednosti (49:38).

Kraljevi su predvođeni sjajnim Musom i Hezonjom u trećoj četvrtini uspjeli da uhvate priključak (29:34), te su u odlučujućih deset minuta ušli sa šest poena zaostatka (78:72). Ipak, gosti nisu imali snage da se vrate, a više od 20.000 navijača nosilo je Partizan do velike pobjede.

Realu nije pomogao ni sjajni Džanan Musa. Košarkaški reprezentativac Bosne i Hercegovine ubacio je 22 poena, uz tri asistencije i dva skoka. Sa linije slobodnih bacanja pogađao je 12 od 13, a za dva poena je gađao pet od sedam. Oba pokušaja za tri poena je promašio.