Premiership
Redsi ostali maksimalni, Milner stigao Beckhama
Prošlosezonski finalista Lige prvaka stigao do četvrte pobjede u ovoj sezoni engleskog Premiershipa
01.09.2018. u 15:22
Roberto Firmino Sadio Mane

Fudbaleri Liverpoola i nakon gostovanja kod Licestera u 4. kolu engleskog Premiershipa zadržali su maksimalan bodovni učinak.

Zahvaljujući pobjedi rezultatom 2:1 Redsi imaju 12 bodova, i uz gol-razliku 9:1 trenutno zauzimaju lidersku poziciju

Deset minuta igre ekipi Jurgena Kloppa bilo je dovoljno da stigne do vodstva. Robertson je asistirao, a Mane je pogodio.

Prednost iz desete minute susreta gosti iz Liverpoola su uspjeli udvostručiti u posljednjoj minuti prvog dijela igre. Strijelac je bio Roberto Firmino, a asistent James Milner.

Iskusnom fudbaleru ovo je bila ukupno 80. asistencija u Premier ligi, čime se izjednačio sa Davidom Beckhamom. Samo šest fudbalera upisalo je više asistencija u ovom takmičenju.

U nastavku su Lisice uspjele smanjiti rezultat, a Ghezzal je u 63. minuti postao prvi fudbaler koji je savladao Alissona Beckera otkako je brazilski čuvar mreže stao na gol Liverpoola.

Do kraja nije bilo promjena rezultata, pa je prošlosezonski finalista Lige prvaka stigao do četvrte pobjede u ovoj sezoni engleskog Premiershipa.