Premier league
Redsi su ovaj trenutak čekali 30 godina: Liverpool novi prvak Engleske!
Liverpool je osvojio 19. naslov prvaka Engleske, a prvi poslije 30. godina.
25.06.2020. u 23:10

Redsi su na ovo čekali još od 1990. godine, a prvaci su postali iako večeras nisu bili na terenu. Naime, drugoplasirani Manchester City poražen je na gostovanju kod Chelseaja sa 2:1  i sedam kola prije kraja ostao na čak 23 boda zaostatka.

Chelsea je u večerašnjem meču poveo golom Christian Pulišića u 36. minuti koji je sjajno izigrao odbranu gostiju i rutinski pogodio.

Manchester City se vratio u meč preko De Bruynea u 55. minuti.

Mogao je City dvije minute poslije do potpunog preokreta, ali je Sterling zatresao stativu.

Meč na sablasno praznom Stamford Bridgeu odlučen je u 77. minuti. Fernandinho je skinuo loptu rukom s gol-crte, a sudija svirao penal za Chelsea, a veznjaku Manchester Cityja pokazao crveni karton. Loptu je na bijelu tačku namjestio Willian, poslao golmana Građana u jednu, a loptu u drugu stranu. Slavlje u Livepoolu moglo je da počne...

Osim za Liverpool, ovo je jako važan trijumf za Chelsea koji čuva četvrtu poziciju, a ona garantuje igranje u Ligi prvaka naredne sezone. Londonski Plavci imaju pet bodova više od Manchester Uniteda na petoj poziciji.