Ko će u Zenicu
Sarajevo čeka protivnika: BATE slavio, ali odluka pada u Norveškoj
Revanš se igra za sedam dana u Trondheimu
24.07.2019. u 20:50

Sarajevo će u trećem pretkolu Evropske lige igrati protiv BATE Borisova ili Rosenborga, u zavisnosti od toga koji će tim biti poražen u dvomeču drugog pretkola Lige prvaka.

Bjelorusi i Norvežani večeras su u na Borisov Areni u Barysawu odigrali prvi meč, a uspješniji je bio BATE, slavivši rezultatom 2:1.

Domaćin je poveo golom Stasevicha iz penala u petoj minuti, a Rosenborg dolazi do poravnanja dvadeset minuta kasnije preko Konradsena.

Rezultatom 1:1 okončan je prvi dio, a BATE do nove prednosti dolazi u 51. minuti. Pogodio je Skavysh, a asistencija odlazi na konto Stasevicha, strijelca prvog pogotka na meču.

Revanš se igra za sedam dana u Trondheimu.

BATE ili Rosenborg će gostovati u BiH 8. augusta, a Sarajevo će, potvrđeno je danas, domaćin biti na stadionu Bilino polje u Zenici, s obzirom na to da Koševo ne ispunjava uvjete.