PLBiH, 25. kolo
Sarajevo razbilo Rudar i došlo na tri boda iza Borca
Fudbaleri Sarajeva deklasirali su Rudar iz Prijedora u 25. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.
10.04.2022. u 14:46

Bordo tim je slavio sa 6:0 i tako nastavio sa sjajnim igrama na domaćem terenu. Sa nova tri boda izabranici Aleksandra Vasoskog približili su se trećeplasiranom Borcu na tri boda zaostatka.

Da će meč na Koševu biti jednosmjerna ulica dalo se naslutiti na njegovom otvaranju.

Suljić je u trećoj minuti doveo domaće u vodstvo, a prednost je udvostručio Varešanović u 10. minuti. To je bio i rezultat prvog poluvremena. Treba naglasiti da su gosti u 45. minuti mogli smanjiti zaostatak, ali je Mandić promašio nemoguće... Sa desetak metara nije uspio pogoditi okvir gola.

A onda se Rudar potpuno raspao u nastavku meča.

Dal Varešanović je u 47. minuti magijom "ubio pauka" i povisio na 3:0. Do kraja meča pogađali su Đokanović, Avramovski i rezervista Ramić.

Ovo je drugi put uzastpno da Sarajevo sa Koševa rivale ispraća sa po šest golova u mreži. Prije dva kola sa 6:0 slavili su protiv Posušja.