Premijer liga
Široki Brijeg razbio Slobodu i preuzeo lidersku poziciju, golijada u Trebinju
Fudbaleri Širokog Brijega u Banovićima su savladali Slobodu sa 3:0 u meču 13. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
08.10.2022. u 16:48

Široki Brijeg je došao u vodstvo u 35. minuti kada je Pejić postigao svoj prvi pogodak u ovoj sezonu.

Nakon kornera za Slobodu u 40. minuti, kontru je povukao Mašić i dodao za Lukića koji pogađa za 2:0.

Konačnih 3:0 postavio je Bagarić sjajnim šutem sa distance u 52. minuti.

Široki Brijeg je ovom pobjedom došao na prvu poziciju na tabeli sa 25 bodova, tri manje i utakmicu više od prvog pratioca Željezničara.

Leotar je na Policama savladao Slogu sa 4:1.

Trebinjci su do prvog gola protiv Sloge došli već u trećoj minuti, strijelac je bio Haris Handžić.

Isti igrač pogađa i u 32. minuti. Čavić u 65. minuti povećava prednost Leotara.

Sloga iz penala u 71. minuti smanjuje rezultat, a konačnih 4:1 postavlja Milović pet minuta kasnije.

Leotar je uprkos pobjedi ostao na posljednjem mjestu na tabeli sa 11, dok je Sloga osma sa 14 osvojenih bodova.