(Pod)sjećanje
Slovaci u Žilini bili kao gosti, na terenu ih dočekali zvižduci, dokrajčio ih Hajrović
Sedam godina je prošlo od jedne od najboljih i najdramatičnijih utakmica fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine.
10.09.2020. u 10:20

Zmajevi su na gostujućem terenu na stadionu u Žilini nakon preokreta savladali Slovačku rezultatom 2:1. Utakmica će ostati upamćena po bosanskohercegovačkoj "okupaciji" Žiline. Na tribinama stadiona Slovaci su bili u apsolutnoj manjini, što se može vidjeti i tokom istrčavanja na zagrijavanje, kada su domaći dočekani salvom zvižduka.

Reprezentacija BiH vodila je bitku za Svjetsko prvenstvo, na koje se kasnije i uspjela plasirati.

Međutim, prvi do gola stigli su Slovaci, koju su ranije savladali Zmajeve i na Bilinom polju. Marek Hamšik je u 42. minuti savladao Asmira Begovića za vodstvo Slovačke. Rezultat na semaforu nije se mijenjao do 70. minute, a onda Ermin Bičakčić donosi izjednačenje bh. timu.

Pravi "potres" na stadionu Žilina dogodio se u 78. minuti. Rezervista Izet Hajrović samo što je ušao na teren, u prvom kontaktu s loptom "ispalio" je projektil i kako je tada kazao komentator Marjan Mijajlović - "ubio Muchu". Za preokret Bosne i Hercegovine, za jednu od najvećih pobjeda u historiji.