Serie A
Šokantan poraz Intera kod Spezije, nije pomogao ni Edin Džeko
Fudbaleri Intera doživjeli su poraz u 26. kolu Serie A.
10.03.2023. u 22:44

Nerazzurri su gostovali kod Spezije, očekivao se lagan trijumf protiv ekipe koja se bori za opstanak, ali nije bilo tako. Domaći su ih šokirali i slavili su sa 2:1.

Spezija se hrabro branila, golman Dragowski u prvom dijelu odbranio je i penal Lautaru Martinezu, a onda je u 55. minuti stigla do prednosti kada je pogodio Maldini.

Izjednačio je Lukaku u 83. minuti iz drugog jedanaesterca za goste, ali je Nzola iz penala za domaće četiri minute kasnije pogodio za 2:1.

Edin Džeko je u igru ušao u 66. minuti, imao je nekoliko prilika, ali nije uspio spasiti Inter poraza. Jednostavno, lopta nije htjela u gol...

Ovim porazom Inter je propustio priliku da se odvoji od konkurenata u borbi za drugu poziciju.