Grupa G
Sommer junak Švicarske, Embolo presudio zemlji svog rođenja
Fudbalska reprezentacija Švicarske savladala je Kamerun sa 1:0 u prvom meču grupe G na Svjetskom prvenstvu u Kataru.
24.11.2022. u 12:56

Kamerun je odlično otvorio utakmicu i tokom prvog dijela bio  daleko bolji rival.

Mbeumo je u 10. minuti sjajno šutirao, ali lopta je otišla tačno u Sommera. U nastavku akcije Ekambi je loptu poslao preko gola.

U narednim minutama uslijedio je mirniji period igre, a prvo veće uzbuđenje čekalo se do 30 minuti.

Veznjak Kameruna Hongla je pucao na gol Švicarske, ali se među stativama ponovo istakao Sommer.

Pet minut kasnije Kamerun je mogao do vodstvo, međutim Widmer je u posljednji trenutak izbio loptu ispred Ekambija.

Švicarska je na otvaranju prvog dijela došla do vodstva.

Shaqiri je asistirao, a Embolo pogodio sa šest metara mrežu zemlje u kojoj je rođen.

Iz poštovanja prema Kamerunu napadač reprezentacije Švicarske nije slavio pogodak.

Nakon pogotka kojeg su primili igra Kamerunaca se raspala, a Švicarci su bili puno bolji i agresivniji.

Kamerunci su se u meč pokušali vratiti u 56. minuti, ali je danas sjajni Sommer odbranio udarac Choupo-Motinga.

Švicarci su zaprijetili preko Vargasa 10 minuta kasnije. Reprezentativac Švicarske je sjajno šutira, a Onana čudesno odbranio.

Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata.

Drugi susret prvog kola grupe G igra se večeras od 20 sati.