Prvenstvo BiH
Sparsi nadigrali Široki i poravnali rezultat u finalnoj seriji
19.05.2019. u 18:44

Sparsi su izjednačili rezultat protiv Širokog Brijega u finalnoj seriji košarkaškog prvenstva BiH na 1:1. Sarajevski klub danas je u dvorani na Grbavici trijumfovao rezultatom 70:63 (15:15, 18:14, 24:13, 13:21).

Činilo se da će Sparsi ostvariti lagan trijumf. Tokom treće četvrtine imali su i 17 poena viška.

Međutim, loša igra u završnici zakomplikovala je situaciju na parketu. Dvije minute do kraja meča Široki je smanjio na minus dva.

Ipak, tim Marka Trbića na kraju je imao više koncentracije i slavio sa ukupnih 70:63.

Najbolji pojedinci kod domaćina su bili Draško Albijanić sa 15, Slobodan Jovanović sa 13 i Kenan Kamenjaš sa 10 poena.

Finalna serija igra se na tri dobijene utakmice. Naredni meč igra se u četvrtak u Širokom Brijegu.