Evropska i Konferencijska liga
Spektakl Barcelone i Manchester Uniteda, Peljto dosudio penal
Pravu fudbalsku ljepoticu odigrali su Barcelona i Manchester United u prvom meču osmine finala UEFA Evropske lige.
16.02.2023. u 20:44

Nakon što su u prvom poluvremenu mreže mirovale, pravi spektakl gledali smo u nastavku meča.

Barcelona je povela u 50. minuti golom Alonsa, ali su gosti do preokreta došli nakon šest minuta. Rashford je u 53. izjednačio na 1:1, a šest minuta kasnije Kounde je pogodio mrežu svoga golmana za 1:2.

Konačnih 2:2 postavio je Raphinha u 76. minuti. Do kraja meča Barca je imala još nekoliko stopostotnih prilika, ali se rezultat nije mijenjao.

Večeras smo na djelu gledali i našeg najboljeg sudiju Irfana Peljtu, koji je sudio meč Shakhtar - Rennes 2:1, a naš arbitar je u 45. minuti dosudio penal za domaće.

Salzburg je sa 1:0 bio bolji od Rome (Amar Dedić odigrao cijeli meč, dok Benjamin Tahirović nije bio u zapisniku).

Ubjedljivu gostujuću pobjedu u Konferencijskoj ligi ostvarila je Fiorentina, koja je sa 4:0 savladala Bragu. Trabzonspor je sa 1:0 bio bolji od Basela, a identičnim rezultatom Qarabag je savladao Gent.