Derbi u Zenici
Sporni detalj: Željezničar oštećen protiv Sarajeva?
Sarajevski derbi danas su u Zenici odigrali Sarajevo i Željezničar, a mreže su na kraju mirovale - 0:0.
08.03.2023. u 22:15

Nakon blijedog prvog poluvremena, koje je završilo bez udarca u okvir gola, u drugom dijelu više prilika imali su igrači Bordo tima.

Na otvaranju drugog poluvremena dogodio se i jedan sporan detalj. U 53. minuti nakon kornera šutirao je Cocalić, golman Šahinović se mučio, ali je uspio ukrotiti loptu. Igrači Želje su signalizirali da je lopta prešla gol-liniju i tražili su da sudija Musić pokaže na centar.

Međutim, arbitar iz Sarajeva nije reagovao nego je dosudio prekršaj za Sarajevo (kontakt Cocalića i Šahinovića nakon što su gosti smatrali da su postigli gol).

Na društvenim mrežama pojavio se video, na kojem se grafičkim prikazom sugeriše da je lopta prešla gol-liniju... Pogledajte fotografiju i procijenite sami da li su Plavi oštećeni.