PLBiH
TOK UTAKMICA: Banjalučani osigurali titulu
Pet susreta 32. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u fudbalu odigrano je danas od 17 sati.
23.05.2021. u 16:30

Borac je pobjedom protiv Tuzla Cityja osigurao titulu prvaka BiH, a iz elite je ispao Radnik nakon poraza od Sarajeva na Koševu.

Rezultati: Borac - Tuzla City 2:0, Široki Brijeg - Mladost 1:0, Velež - Sloboda 2:0, Zrinjski - Željezničar 4:2, Sarajevo - Radnik 3:0.

___________________________________________________

Završene su sve utakmice 32. kola PLBiH. Borac je novi prvak BiH.

90. minut: Kraj na Koševu. Završeni su i dueli u Mostaru i Širokom Brijegu.

86. minut: GOOOOOOOLLLLLL! Behram pogađa za 2:0, Velež je sve bliže Evropi!

74. minut: GOOOOOOOLLLLLLL! Velež je poveo protiv Slobode. Zvonić je pogodio.

70. minut: GOOOOOOLLLLLL! Bilbija novim golom osigurava dva gola prednosti Zrinjskom protiv Želje.

69. minut: GOOOOOOLLLLLL! Velkoski postiže i treći gol za Sarajevo.

65. minut: GOOOOOOLLLLLL! Sarajevo je udvostručilo prednost, sada je Jukić pogodio.

60. minut: GOOOOOOLLLLLL! Sarajevo vodi sa 1:0 golom Mešanovića nakon ubačaja Jukića.

60. minut: GOOOOOOLLLLLL! Zrinjski je poveo protiv Želje, Bilbija pogađa sa bijele tačke.

58. minut: GOOOOOOLLLLLL! Moraitis pogađa za 2:0. Borac dijeli pola sata od titule prvaka BiH!

54. minut: GOOOOOOLLLLLL! Željo je izjednačio u Mostaru. Bekrić je pogodio mrežu Plemića.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme.

45. minut: Završena su poluvremena na svih pet susreta 32. kola PLBiH.

44. minut: GOOOOOOLLLLLL! Željezničar je smanjio u Mostaru. Ikić je pogodio za Plave.

37. minut: GOOOOOOLLLLLL! Borac je poveo 1:0, strijelac je Vranješ!

36. minut: Prinudna izmjena u Borcu - izašao je Mols, a ušao Ziljkić.

23. minut: Mehanović je šutirao glavom, ali brani golman Tuzla Cityja.

13. minut: Velika prilika za Radnik. Vušurović je izašao sam pred Kovačevića, ali je golman Sarajeva odbranio i spasio svoj tim.

8. minut: Velež je promašio penal protiv Slobode.

7. minut: GOOOOOLLLLLL! Zrinjski vodi 2:0 protiv Želje. Pogađali su Bašić i Tičinović.

4. minut: GOOOOOLLLLLL! Široki Brijeg vodi protiv Mladosti.

1. minut: Zaprijetio je Borac u 25. sekundi, glavom je šutirao preko gola.

1. minut: Počele su utakmice 32. kola.

16:56 sati: Tribine Gradskog stradiona u Banjoj Luci du dobrano popunjene. Zanimljivo, kapacitet stadiona je 9.700 mjesta, Borcu je dozvoljeno da u prodaju pusti 3.000 ulaznica, a tribine su pune... Pitanje je kako?

16:52 sati: Na tribinama je i Milorad Dodik, predsjedavajući Predsjedništva Bosne i Hercegovine.

16:50 sati: Iako je bilo najavljeno, neće sve utakmice biti u direktnom TV prijenosu, jer kamere neće biti na Pecari.

16.40 sati: Utakmica Krupa - Olimpik neće biti odigrana, jer su Vukovi istupili iz PLBiH.

16.30 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmica 32. kola Premijer lige BiH.