PLBiH, 10. kolo
TOK UTAKMICA: Sarajevo - Željezničar 2:0, Široki Brijeg - Tuzla City 2:1, Radnik - Zrinjski 1:0
Danas su bila na rasporedu preostala četiri susreta 10. kola Premijer lige BiH u fudbalu.
22.09.2021. u 17:45

Sinoć je prekinut derbi između Veleža i Borca, koji je danas registrovan službenim rezultatom 0:3, dok su u utorak Sloboda i Posušje podijelili bodove - 1:1.

Danas su bili na programu mečevi Leotar - Rudar 2:1, Široki Brijeg - Tuzla City 2:1, Radnik - Zrinjski 1:0 i Sarajevo - Željezničar 2:1.

Tekstualne prijenose mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

__________________

Kraj na Koševu, Sarajevo je slavilo 2:0.

80. minut: Koškanje na terenu. Peljto je podijelio tri žuta kartona - Blaževiću kod Želje, a Varešanoviću i Bagariću kod domaćeg tima.

78. minut: Bodul je glavom bez lopte udario Kosorića i dobio samo žuti karton.

62. minut: Mujezinović je traljavo šutirao sa vrha šesnaesterca.

57. minut: GOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLL! Darko Bodul pogađa za 2:0. Kakav gol iz slobodnjaka desetke Sarajeva!

50. minut: Kakva šansa za Sarajevo. Oremuš je centrirao, Šabanović šutirao glavom, a Bender panterskom intervencijom spasio Plave.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme.

21:17 sati: Završeno je prvo poluvrijeme. Sarajevo vodi 1:0 golom iz sumnjive situacije.

43. minut: Zaprijetio je Mekić, ali nije pogodio okvir gola Sarajeva.

31. minut: Sumnjiva situacija kod gola! Čini se da je asistent Oremuš bio u ofsajdu!?

30. GOOOOOOOOLLLLLLLLLL! Sarajevo vodi 1:0, Ahmetović je strijelac.

28. minut: Poigravali su se Dizdarević i Pidro, izgubili su loptu u šesneastercu, ali Mujezinović to nije kaznio. Šutirao je preko gola.

25. minut: Blažević je pokušao, Dizdarević brani.

23. minut: Požutio je i Crnčević, veznjak Želje.

14. minut: Velika prilika za Željezničar. Mekić je sjajno proigrao Blaževića, ovaj vratio povratnu loptu za Boju, ali njegov udarac blokira Trako. Na drugoj strani Kobiljar nije uspio zahvatiti loptu u idealnoj prilici.

11. minut: Subašić je zbog oštrog prekršaja nad Bodulom dobio žuti karton. Opravdano.

7. minut: Ante Blažević je povrijeđen, pitanje je da li će desni bek Želje moći nastaviti utakmicu.

5. minut: Zarijetio je i Željo, ali se Mujezinović, Juričić i Mekić nisu najbolje snašli.

2. minut: Bodul je "promiješao" odbranu Želje, ali šutira pored gola.

1. minut: Kobiljar nije uspio iskontrolisati loptu.

1. minut: Počeo je meč na Koševu.

20:28 sati: Derbi na Koševu sudit će naš najbolji sudija Irfan Peljto.

19:54 sati: Za nešto više od pola sata počinje derbi na Koševu. Ostanite uz Faktor.ba.

19:52 sati: Završene su utakmice u Bijeljini i Širokom Brijegu gdje su domaći slavili protiv Zrinjskog i Tuzla Cityja.

86. minut: Široki je oštećen, Petrović niej dosudio očigledan jedanaesterac za domaće kada je lopta pogodio Krpića u ruku!

19:29 sati: Za Želju će igrati: Bender, Malić, Crnčević, Kosorić, Subašić, Mujezinović, Juričić, Vrhovac, Blažević, Bojo i Mekić.

72. minut: Opet je pokušao Lukić, ali Fejzić još jednom brani.

19:26 sati: Od 20. 30 sati na Koševu se igra derbi Sarajevo - Željezničar. Goran Sablić, trener Bordo tima, iznenadio je sa sastavom, a utakmicu će početi: Dizdarević, Pidro, Šabanović, Oremuš, Ahmetović, Bodul, Ramić, Dupovac, Trako, Kobiljar, Kapić.

62. minut: Velika prilika za Lukića, ali golman Tuzlaka, uz dosta muke, spašava svoj gol.

55. minut: Mešinović je imao veliku priliku da anulira prednost Širokog, ali nije pogodio.

46. minut: Počela su druga poluvremena.

45. minut: Završena su prva poluvremena.

40. minut: GOOOOOOOLLLLL! Tuzla City smanjuje na 2:1, Gavrić je strijelac.

35. minut: Sada su gosti na Pecari tražili penal, ali je sudija Petrović samo odmahnuo rukom i Mešinoviću pokazao žuti karton zbog navodnog simuliranja. Na drugoj strani Blagaić pogađa stativu.

19. minut: GOOOOOOLLLL! Široki vodi 2:0, Lukić je strijelac. Najveće zasluge idu na adresu Mujana, koji je sjajno asistirao Lukiću.

14. minut: GOOOOOOLLLL! Široki Brijeg vodi, Božo Vukoje je pogodio sa bijele tačke.

13. minut: Penal za Široki Brijeg!

12. minut: Opasno je pred golom Tuzlaka, ali čeliković spašava ekipu Husrefa Musemića.

7. minut: GOOOOOLLLLLL! Radnik vodi protiv Zrinjskog, Batar je strijelac.

7. minut: Velika prilika za Tuzla City. Mešinović je idealno uposlio Mišića, koji nije uspio pogoditi okvir gola.

5. minut: Tuzlaci su konkretniji u uvodnim minutama utakmice.

1. minut: Počele su utakmice na Pecari i u Bijeljini.

17.45 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmica 10. kola PLBiH.