Evropska liga
TOK UTAKMICA: Zrinjski ispao nakon penala, Sarajevo bolje od Budućnosti
Širom Starog kontinenta večeras su se igrale 34 utakmice trećeg pretkola Evropske lige, a među njima su i dva susreta naših predstavnika. Sarajevo je na Bilinom polju s 2:1 savladalo podgoričku Budućnost, dok je Zrinjski na penale ispao od kiparskog APOEL-a. Direktan tekstualni prijenos ovih mečeva mogli ste pratiti na našem portalu.
Nedim Pobrić
24.09.2020. u 17:42

Ovdje ste mogli pratiti dešavanja u mečevima trećeg pretkola Evropske lige klubova za koje nastupaju i fudbalski reprezentativci Bosne i Hercegovine, ali i internacionalci iz naše zemlje.
________________________________________________________________________________________

5. serija: Kraj! APOEL je u play-offu!

4. serija: Govedarica je precizan, 5:4!

4. serija: APOEL vodi s 5:3.

3. serija: Miguel Silva skida penal i Bilbiji.

3. serija: APOEL vodi 4:3. Sahar je bio strijelac.

2. serija: Miguel Silva brani šut Ibaneza. I dalje je 3:3.

2. serija: Nema gola, Atzili je pogodio prečku, ostaje 3:3.

1. serija: Bomba Filipovića za 3:3.

1. serija: Jensen je pogodio, sada je 3:2 za APOEL.

120. minut: Kraj na stadionu GSP! O pobjedniku će odlučiti penali.

116. minut: "Požutio" je i Sadiku.

115. minut: FIlipović je izborio korner za Plemiće, i još je Mostarci izvesti jedan. Bilbija je u međuvremenu dobio žuti karton.

114. minut: Dobra šansa za domaće, Brkić shvata loptu. Ljuti su na klupi Zrinjskog zbog prekršaja, za koji su smatrali da nije postojao.

113. minut: Slobodni udarac za APOEL, iskosa sa desne strane... Skrivio ga je Bekić.

112. minut: Almir Bekić šutira iz velike udaljenosti, ali neprecizno.

110. minut: Enin je uhvatio volej, no lopta odlazi visoko preko gola domaćeg tima.

109. minut: Peti korner za Zrinjski poslije slobodnjak koji je izveo Filipović.

106. minut: Izmjena u redovima Zrinjskog, Rijad Sadiku je u igri umjesto Čorluke.

Kraj prvog produžetka u Nikoziji. Nakon kratke pauze susret će se nastaviti.

105. minut: Dvije minute sudijske nadokande u prvom produžetku.

105. minut: Dobar centaršut Čorluke, no odbrana domaćina viša je u skoku od napadača Zrinjskog.

104. minut: Silva brani udarac Govederice koji je istrčao dobru kontru.

101. minut: Atzili je požutio, treći igrač APOEL-a s javnom opomenom.

99. minut: APOEL agresivan, lopta više u posjedu domaćeg tima. Izgleda da su se fudbaleri Zrinjskog istrošili u drugom poluvremenu.

93. minut: Nuhiu je fauliraoIbaneza i dobio žuti karton.

91. minut: Počeo je prvi produžetak na Kipru.

Kraj je i na Kipru, igrat će se produžeci.

Kraj na Bilinom polju, Sarajevo je u play-offu Evropske lige.

90. +4: Počeo je posljednji minut sudijske nadoknade u Zenici.

90. +3: Sam finiš utakmice na Kipru.

90. minut: Četiri minute sudijske nadoknade na Bilinom polju.

89. minut: Na Kipru bez promjene rezultata, i dalje je 2:2. Bilbija je imao dobru priliku u 80. minuti utakmice.

85. minut: Izmjena kod Budućnosti. Vujačić ulazi u igru, izlazi Terzić.

83. minut: Nevjerovatan promašaj Tatara! Moglo je Sarajevo riješiti pitanje pobjednika. Odlično je Handžić uposlio najboljeg strijelca PLBiH, no on je šutirao preko gola sa svega tri metra.

81. minut: Handžić mijenja Ahmetovića koji mu predaje kapitensku traku.

78. minut: Dupovac dobro interveniše poslije jednog centaršuta.

75. minut: Drugi žuti karton za Rahmanovića, Sarajevo do kraja igrat će sa deset igrača.

71. minut: Velika prilika za Sarajevo, lopta je prešla preko noge Ahmetoviću. Odlično ga je uposlio Tatar.

69. minut: GOOOOOL i na Kipru! Zrinjski je izjednačio pogotkom Bilbije.

67. minut: GOL GOL GOL! Fanimo je pogodio! Sarajevo vodi 2:1!

66. minut: Kovačević brani udarac Grbića, Budućnost opasna preko lijeve strane.

21:22 - Slovan Liberec bit će protivnik boljeg iz duela APOEL - Zrinjski. Češki tim je slavio s 2:0 protiv FCSB-a.

64. minut: Dio utakmice kojim dominiraju gosti, treći korner večeras za Budućnost.

62. minut: Slobodan udarac za goste, iskosa sa lijeve strane. Ivanović je uputio prejak centaršut.

60. minut: Opasna Budućnost, Dupovac je spriječio stopostotnu priliku za Budućnost.

57. minut: Sušić je pokušao s velike udaljenosti, ali neprecizno. Upravo njega je zamijenio Andrej Đokanović.

56. minut: Velika prilika za goste! Pejović je spasio čist gol Budućnosti. Terzić je šutirao.

55. minut: Dragojević brži od Rahmanovića kojeg je pokušao uposliti Tatar. Bila je to dobra zamisao strijelca vodećeg gola.

54. minut: Kovačević lagano hvata centaršut Terzića.

53. minut: Oremuš je četvrti fudbaler Sarajeva sa žutim kartonom. Slobodan udarac za Budućnost iskosa sa lijeve strane.

21:08 - Deset minuta prije kraja Slovan Liberec vodi kod FCSB, a pobjednik ovog meča rival je boljeg iz susreta APOEL - Zrinjski.

46. minut: Todorović je zaprijetio na startu drugog dijela, no šut krilnog fudbalera Zrinjskog otišao je preko gola.

49. minut: Hebibović, Đokanović i Velskoski su na zagrijavanju..

47. minut: Kovačević sigurno hvata loptu poslije udarca Raičkovića.

46. minut: Prekršaj Sušića u zoni šuta.

46. minut: Španski sudija označio je početak drugih 45 minuta u Zenici.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme susreta u Nikoziji.

20:55 - Celtic će u play-off fazi biti rival boljeg iz večerašnjeg meča na Bilinom polju, nadamo se protivnik Sarajeva.

20:49 - Malmo je s 5:0 savladalo zagrebačku Lokomotivu.

20:48 - Celtic je poveo u 90. minuti utakmice protiv Rige. Očito će škotski velikan biti naredni rival pobjednika duela Sarajeva i Budućnosti.

Kraj prvog dijela i na Bilinom polju, Sarajevo - Budućnost 1:1.

45. +2: Grbić šutira preko gola.

Kraj prvog poluvremena u Nikoziji. APOEL vodi 2:1 protiv Zrinjskog.

45. minut: Igrat će se dvije minute sudijske nadoknade.

45. minut: Žuti karton za Benjamina Tatara.

44. minut: GOL! Moraitis pogađa za izjednačenje!

44. minut: Fanimo je glavom skinuo centaršut namijenjen Sušiću, propala je dobra akcija Sarajeva.

20:42 - Pet minuta prije kraja utakmice Riga - Celtic rezultat je 0:0!

41. minut: Raičković je pokušao sa distance, ali loše, uz to je Moraitis bio u nedozvoljenoj poziciji.

38. minut: Žuti karton za Sekulića, grubo je startovao na Oremuša.

37. minut: Dupovac interveniše nakon centaršuta Ivanovića.

35. minut: Žuti karton za Ahmetovića, španski sudija je procijenio da je iskusni napadač simulirao prekršaj u želji da izbori jedanaesterac.

34. minut: Prva šansa na utakmici za Budućnost, Moraitis je šutirao pored gola.

31. minut: Ukazivala se medicinska pomoć Mersudinu Ahmetoviću, no čini se da je s kapitenom Sarajeva u večerašnjoj utakmici sve uredu.

29. minut: Čini se da je u cijeloj gužvi kapiten tima iz Podgorice Petar Grbić pljunuo Rahmanovića, no španski sudija to očito nije vidio, pa je kapiten gostiju prošao bez crvenog kartona.

27. minut: Prvi žuti karton na utakmici, dobio ga je Rahmanović. Gosti vrše pritisak na sudiju, a došlo je i do naguravanja fudbalera dvije ekipe... Sve se smiruje.

26. minut: GOL! APOEL je stigao do preokreta. Nuhiu je pogodio poslije ubačaja iz kornera.

26. minut: Nesporazum Pidre i Kovačevića, srećom po Sarajevo je prošao bez posljedica, no golman bh. prvaka je kratko ostao ležati na terenu.

20:24 - Kraj u Rostovu, Maccabi Haifa je slavila s 2:1. Hadžikadunić se oprostio od Evrope.

23. minut: APOEL napada, Kiprani očito žele do totalnog preokreta.

23. minut: Novi korner za Budućnost, lopta na kraju završava u rukama Kovačevića.

22. minut: Lijepa kombinacija Fanima i Pejovića, no Ahmetović je napravio prekršaj u petercu gostiju, pa je akcija propala...

21. minut: Tatar odlično hvala volej, golman Budućnosti skreće u korner. Bila je to odlična prilika za Sarajevo.

18. minut: Novi korner za Bordo tim, nakon što Pejović nije najbolje ubacio.

17. minut: Prvi korner na utakmici za Sarajevo.

14. minut: Prednost Zrinjskog trajala je svega tri minute. APOEL je stigao do izjednačenja. Strijelac je bio Atzili poslije asistencije Geraldesa.

11. minut: GOL GOL GOL! Zrinjski vodi na Kipru protiv APOEL-a, Ivančić je strijelac. Odličan početak večeras za oba bh. predstavnika.

11. minut: Obje ekipe rastrčane na Bilinom polju, no sigurno da je rani gol Sarajeva poremetio taktičke planove gostiju.

20:09 - Malmo je riješio pitanje pobjednika u susretu sa Lokomotivom. Šveđani vode od 52. minute s 4:0.

9. minut: Prvi korner za Budućnost na utakmici.

6. minut: Lopta u rukama Brića nakon šuta Ndongale glavom.

6. minut: Rahmanović je fauliran na sredini terena.

4. minut: GOL GOL GOL! Sarajevo vodi golom Benjamina Tatara.

2. minut: Odbrana Budućnosti "čisti" nakon ubačaja Fanima kojeg je dugim pasom pronašao Šerbečić.

1. minut: Sudija je označio i start utakmice APOEL - Zrinjski.

1. minut: Počela je utakmica na Bilinom polju. S centra su prvi krenuli fudbaleri bh. prvaka.

19:56 - Fudbaleri Sarajeva izlaze na travnjak Bilinog polja u tradicionalnim bordo dresovima, Budućnost će igrati u plavo-bijeloj kombinaciji.

19:55 - Sarajevo će se večeras pokušati po treći put u svojoj historiji plasirati u play-off Evropske lige. Prethodna dva puta Bordo tim je u toj fazi takmičenja igrao 2009. protiv Cluja i 2014. godine protiv Borussije Moenchengladbach.

19:32 - Adi Nalić u 31. minuti pogađa za vodstvo Malmoa 3:0 protiv Lokomotive.

19:21 - U duelu između Rige i Celtica, timova s kojima će se u play-offu susresti pobjednik duela Sarajevo - Budućnost, još nema golova. U toku je 23. minuta.

19:20 - Nastup u Evropi za ovu sezonu okončala je i litvanska Suduva za koju nastupa nekadašnji defanzivac Željezničara Semir Kerla. Na gostovanju kod finskog KuPSa poražena je s 2:0.

19:17 - Malmo je udvostručio prednost nad Lokomotivom. Od 17. minute rezultat je 2:0, a strijelac je ponovo bio 28-godišnji napadač Isaac Kiese Thelin.

19:15 - Još 45 minuta ostalo je do početka utakmice Sarajevo - Budućnost.

19:11 - Fudbalski reprezentativac Bosne i Hercegovine Rade Krunić večeras je na klupi Milana koji od 20.30 sati igra na San Siru protiv norveškog Bodo Glimta.

19:07 - Malmo je u petoj minuti poveo protiv Lokomotiva, Ahmedhodžić i Nalić korak bliže play-offu Evropske lige, no ima još da se igra.

19:04 - Zrinjski će igrati u sastavu: Brkić, Čorluka, Jakovljević, Barbarić, Ibanez, Trebotić, Enin, Bilbija, Filipović, Todorović, Ivančić.

19:01 - Sastav Zrinjskog još nije dostupan na UEFA-inoj internet stranici. APOEL je svoj početni sastav objavio na svojim profilima na društvenim mrežama.

18:52 - Maccabi iz Haife izjednačio protiv Rostova. Rukavytsya je pogodio u 20. minuti utakmice.

18:48 - Dvojica bh. reprezentativaca, Gojko Cimirot i Siniša Saničanin, večaras su na suprotnim stranama, ali u početnim sastavima Standarda i Vojvodine.

18:45 - U narednih nekoliko minuta možemo očekivati i početni sastav Zrinjskog.

18:44 - Nihad Mujakić je među starterima Hajduka u meču protiv Galatasaraya, dok je Darko Todorović ostao na klupi.

18:43 - Hadžikadunićev Rostov od devet minute vodi protiv Maccabi Haife, koji je iz Evrope eliminisao Željezničar.

18:39: Budućnost će na travnjak Bilinog polja istrčati u sastavu: Dragojević, Milić, Ćuković, Adžić, Sekulić, Raičković, Mirković, Ivanović, Terzić, Grbić, Moraitis.

18:33 - VInko Marinović odredio je startere, Sarajevo će igrati u sastavu: Kovačević, Oremuš, Šerbečić, Dupovac, Pidro, Pejović, Rahmanović, Sušić, Fanimo, Ahmetović, Tatar.

18:32 - Advan Kadušić i Mićo Kuzmanović završili su ovosezonski nastup u Evropi sa slovenskim Celjem koje je poslije produžetaka poraženo s 1:0 od Ararat-Armenije.

18:30 - Počeo je susret Rostov - Maccabi Haife, Dennis Hadžikadunić komaduje odbranom ruskog predstavnika.

18:07 - Nešto manje od dva sasta ostalo je do početka utakmice Sarajevo - Budućnost.

18:01 - Anel Ahmedhodžić i Adi Nalić zaigrat će od prve minute u duelu Malmoa protiv zagrebačke Lokomotive, dok je Kemal Osmanković na klupi hrvatskog viceprvaka.

17:57 - Mateo Sušić, kojeg već neko vrijeme nema na spisku naše najbolje selekcije, večeras je od prve minute u sastavu Cluja koji gostuje kod švedskog Djurgardena.

17:55 - I mladi bh. fudbaler Ajdin Hasić je večeras među rezervama Bešiktaša. Turski velikan od 19 sati igra protiv portugalskog Rio Avea koji je u prošloj rundi kvalifikacija za grupnu fazu Evropske lige eliminisao banjalučki Borac.

17:50 - Armin Hodžića nema u početnom sastavu MOL Fehervara koji od 18 sati igra protiv francuskog Reimsa. Napadač našeg nacionalnog tima priliku će čekati sa klupe.

17:41 - Fudbalski klub Sarajevo na zvaničnom Instagram profilu objavio je fotografije travnjaka na Bilinom polju, koji izgleda odlično.