TOK UTAKMICA/Leotar - Rudar 2:0, Tuzla City - Velež 1:0, prekid na Pecari
Leotar i Rudar Prijedor otvorili su 31. kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine.
14.05.2022. u 15:01

Trebinjci na Policama slavili sa 2:0 i tako matematički osigurali opstanak u društvu najboljih.

Velež je pobijedio Tuzla City 1:0, dok je utakmica između Širokog Brijega i Sarajeva prekinuta u 86. minuti kod vodstvo domaćih 2:0. S tribina Pecare predmetima su pogođeni gostujući fudbaleri Hamza Čataković i Amer Dupovac, poslije čega je Zoran Grbić poslao igrače u svlačionicu, a Bordo tim odbio je mogućnost nastavka utakmice.

Tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

_________________

19:34 Utakmica na Pecari neće biti nastavljena.

19:13 U toku je sastanak u takozvanoj kriznoj sobi.

Igrači Širokog Brijega su na terenu, fudbaleri Sarajeva odbijaju ponovo izaći na travnjak.

Kraj u Mostaru. Pobjeda Veleža protiv Tuzla Cityja rezultatom 1:0.

Prekinuta je utakmica na Pecari. Sudija Zoran Grbić poslao je igrače u svlačionicu.

87. minut: Divljaštvo u Širokom Brijegu. S tribina su pogođeni su igrači Sarajeva s tribina. Na travnjaku su ostali ležati Čataković i Dupovac. Ostaje nam da vidimo šta će odlučiti sudija Zoran Grbić.

82. minut: GOOOOOL. Široki vodi 2:0. Mujan je strijelac.

76. minut: Čataković pogađa stativu. Sjajan pokušaj ofanzivca Sarajeva iz slobodnog udarca, ali sreća je saveznik domaćih u ovoj situaciji.

59. minut: GOOOOL. Vodi i Velež. Haskić je načeo mrežu Tuzla Cityja.

52. minut: GOOOOOL. Vukoja matira Dizdarevića. Široki vodi. Ikić je centrirao, a Vukoja bio najbolji u skoku i doveo domaće do prednosti.

46. minut: Počeo je drugi dio utakmica.

Završeno je prvo poluvrijeme. Miruju mreže u Mostaru i Širokom Brijegu.

16. minut: Ponovo je u šansi Varešanović, a ovoga puta promašio je nemoguće. Centaršut Pidre sa lijeve strane, Varešanović je ostao usamljen na pet metara, a njegov udarac nije bio precizan. Lopta je otišla pored gola.

10. minut: Velika prilika za Varešanovića, koji iz izgledne pozicije šalje loptu pored gola Širokog.

1. minut: Počeli su sureti na Pecari i stadionu Rođeni.

Kraj utakmice u Trebinju.

90. minut: GOOOL. Krstovski je precizan sa bijele tačke. Sada je 2:0.

90. minut: Šćekić brani penal Dujakoviću, ali sudija je odlučio ponoviti izvođenje kaznenog udarca. Smatraju arbitri da je golman Prijedorčana ranije napustio liniju.

89. minut: Penal za Leotar.

76. minut: GOOOOL. Leotar vodi. Dujaković je pogodio.

69. minut: Santrač šalje loptu preko gola Rudara.

46. minut: Nastavljen je susret.

15:48 Završeno je prvo poluvrijeme. Nema pogodaka na meču Leotara i Rudara u Trebinju.

39. minut: Velika prilika za Rudar. Santos je proigrao Mandića, ovaj se sjurio prema golu Leotara, šutirao iz dobre pozicije, ali lopta je otišla preko gola.

19. minut: Najbolja šansa na utakmici za domaće. Topovski udarac Todorovića zaustavila je prečka.

1. minut: Počela je utakmica.