Prijateljski meč
TOK UTAKMICE: Bosna i Hercegovina - Iran 0:2
Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je na stadionu "Asim Ferhatović Hase" odigrala prijateljski susret protiv selekcije Irana.
12.11.2020. u 17:35

Ova dva tima do sada su se sastajali šest puta. Pet utakmica je bilo prijateljskih dok je jedini takmičarski meč odigran na Svjetskom prvenstvu 2014. godine u Brazilu.

Iran je uspješniji u međusobnim susretima sa četiri pobjede, jedan meč završen neriješenim rezultatom, dok je bh. tim jedinu pobjedu protiv Irana ostvario na Mundijalu u Brazilu.

Dvije selekcije su se prvi put sastale 2001. godine u Bihaću kada su remizirale 2:2.

U naredne četiri utakmice, od kojih su tri odigrane u Teheranu, slavili su Iranci - 2001. godine sa 4:0, 2005. godine sa 2:1, 2006. godine sa 5:2, te u Sarajevu 2009. godine sa 3:2.

Posljednji međusobni susret ovih ekipa odigran je 2014. na SP u Brazilu kada su Zmajevi pobijedili sa 3:1, golovima Edina Džeke, Miralema Pjanića i Avdije Vršajevića.

Duel na Koševu sudio je Milovan Milačić iz Crne Gore.

________________________________________________________________________________

90. minut: KRAJ.

90. minut: GOOOOOOOLLLLLL! Sve je gotovo, Iran vodi 2:0.

86. minut: Adnan Kovačević presijeca kontru i spašava naš gol.

68. minut: Rahmanović šutira pored gola.

46. minut: GOOOOOLLLLLLL! Iran vodi na Koševu, a Kaveh je pogodio u 24. sekundi drugog dijela.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme na Koševu. Sretno Zmajevi.

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme na Koševu.

45. minut: Pjanić iz slobodnjaka, iz idealne prilike, pogađa živi zid.

34. minut: Prekombinovali su se Zmajevi nakon kornera, a na kraju je Pjanić mlako šutirao.

21. minut: Golman Burić zbog povrede mora van terena. Umjesto njega ulazi Pirić.

18. minut: Velika greška Tatara, ali Burić branu udarac Kaveha.

17. minut: Nastavljaju Zmajevi sa napadima, ali bez ozbiljnijih prilika pred golom Abedzedeha.

14. minut: Pogriješio je Pjanić, ali nje njegovu grešku ispravio Saničanin, koji je presjekao opasnu kontru Iranaca.

9. minut: Solidnu priliku za Zmajeve upropastio je Tatar, koji je sa loptom završio u gol-autu.

3. minut: Pokušao je Irfan Hadžić, ali brani golman gustujućeg tima.

1. minut: Počeo je meč na Koševu. Sretno Zmajevi.

17.55 sati: U toku je intoniranje himni.

17.50 sati: Idemo momci po pobjedu! Sretno - poručio je Edin Džeko, koji je zbog koronavirusa u samoizolaciji u Rimu.

17.40 sati: Rezultati testiranja stigli su prije utakmice i oni su odmah poslani u samoizolaciju - potvrdili su za Faktor iz FSBiH.

17.35 sati: Trojica Zmajeva pozitivni su na koronavirus i neće biti u kombinaciji za večerašnji meč, ali ni za preostala dva meča Lige nacija, potvrđeno je za Faktor iz FSBiH. To su: Samir Zeljković, Ajdin Hasić i Haris Hajradinović.

17.30 sati: Poštovani čitaoci portala Faktor.ba dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice BiH - Iran.