Start kvalifikacija
TOK UTAKMICE/Slovenija - Bosna i Hercegovina 28:20
Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine utakmicom u Mariboru protiv Slovenije otvorila je kvalifikacije za Evropsko prvenstvo.
13.10.2022. u 19:44

Slovenci su trijumfovali rezultatom 28:20.

Tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

_______________________

Kraj utakmice.

60. minut: Građan postiže peti gol - 28:20.

58. minut: Cehte se upisao u listu strijelaca - 28:19.

57. minut: Građan postiže četvrti gol - 27:19.

56. minut: BiH je smanjila na 26:18, ali Slovenci brzo pogađaju za 27:18.

53. minut: Slovenija vodi 26:17.

52. minut: Novi gol Bombača sa sedam metara, maksimalnih osam razlike za Sloveniju - 25:17.

50. minut: Gol Janca za 24:17.

49. minut: Treći gol Domeneca - 23:17.

48. minut: Pogodak Hercega - 22:17.

47. minut: Sedmi gol postiže Vlah - 22:16.

46. minut: Bombač precizan sa sedam metara - 21:16.

45. minut: Drugi gol za Građana - 20:16.

44. minut: Herceg precizan - 20:15.

43. minut: Peta odbrana za Bojića.

42. minut: Kodrin odvodi Slovence na plus šest - 20:14.

41. minut: Bombač je u seriji. Treći njegov gol - 19:14.

40. minut: Bošković pogađa s krila - 18:14.

39. minut: Drugi gol Bombača - 18:13.

38. minut: Kastelic sjajno zaustavlja udarac Panića.

Time-out selektora Smajlagića.

37. minut: Zmajevi bez rješenja za Vlaha, šesti njegov gol - 17:13. Perić mora dvije minute na hlađenje.

36. minut: Prvi gol Bombača - 16:13.

35. minut: Brz napad BiH, gol Hadžiomerovića - 15:13.

34. minut: Panić pogađa četvrti put, a BiH je kompletna - 15:12.

33. minut: Ferelin je zaustavio Davidovića, a Slovenci brzom tranzicijom vraćaju plus četiri - 15:11.

32. minut: Bojić je odbranio sedmerac Vlahu, ali se slovenskom rukometašu vratila lopta pa je iz drugog pokušaja postigao peti gol - 14:11.

32. minut: Hadžiomerović ide dvije minute na hlađenje.

31. minut: Drugi gol Hadžiomerovića - 13:11.

31. minut: Nastavljen je meč.

30. minut: Treća odbrana Bojića za kraj prvog poluvremena - 13:10.

30. minut: Hamidović realizira sedmerac - 13:10.

29. minut: Griješe Slovenci u napadu, prilika da se Zmajevi dodatno približe.

29. minut: Serija BiH 3:0, drugi gol Hamidovića za 13:9.

28. minut: Druga odbrana Bojića.

27. minut: Treći put zaredom Ferlin zaustavlja Panića. Treća odbrana za golmana Slovenije. Ostaje 13:8.

27. minut: Ferlin ponovo brani udarac Panića, ali BiH će nastaviti napad.

25. minut: Prva odbrana Bojića, a na drugoj strani Ferlin zaustavlja Panića. I dalje je 13:8, a selektor Slovenije zatražio je minutu odmora.

24. minut: Hadžiomerović stiže do prvog gola - 13:8.

24. minut: Prvi gol Hamidovića - 13:7.

23. minut: Lagana realizacija Gabera - 13:6.

23. minut: Treći gol Panića - 12:6.

21. minut: Vlah postiže četvrti gol na susretu - 12:5.

21. minut: Davidović precizan, Zmajevi postižu gol s igračem manje - 11:5.

20. minut: Dolenec pogađa, Slovenci brzo kapitaliziraju brojčanu nadmoć - 11:4.

20. minut: Slovenija s igračem više nakon isključenja Ovčine.

19. minut: Vlah stiže do trećeg pogotka. Ušao je u seriju, a Slovenija vodi 10:4.

17. minut: Slovenci ponovo pogađaju s igračem manje. Vlah je postigao drugi gol - 9:4.

17. minut: Herceg je zapucao loptu preko gola.

16. minut: Dvije minute na hlađenje mora Cingesar. BiH drugi put sa igračem više.

15. minut: Slovenci uzvraćaju preko Doleneca - 8:4.

15. minut: Građan za 7:4.

13. minut: Slovenija na maksimalnih plus četiri - 7:3.

12. minut: Panić sada nije bio precizan. Ostaje 6:3, a BiH ima igrača više.

11. minut: Vlah precizan iz sedmerca - 6:3

10. minut: Bosna, Bosna, jedino je što se čuje u dvorani u Mariboru. Kao da se meč igra u Sarajevu.

9. minut: Druga odbrana za Ahmetaševića.

8. minut: Panić vraća Zmajeve na minus dva - 5:3.

7. minut: Janc sada ima tri gola, za BiH je pogodio Davidović - 5:2.

5. minut: Panić pogađa za BiH - 3:1.

Time-out klupe BiH.

4. minut: Hamidović pogađa prečku, Blagotinšek na drugoj strani postiže gol za 3:0.

4. minut: Lagan gol Janca nakon što je BiH oduzeta lopta zbog pasivnog napada. - 2:0.

3. minut: BiH nije iskoristila napad, zatresao se okvir gola, a na drugoj stranih Ahmetašević skida zicer Domenecu.

2. minut: Janc dovodi Slovence u vodstvo - 1:0.

1. minut: Počeo je meč u Mariboru.

19:56 Ako je suditi po intoniranju himni, BiH će imati veliku podršku navijača u Mariboru. Ulaznice u pretprodaji su koštale 12 eura, a danas su za tri eura bile skuplje.

19:55 Dvije prvoplasirane reprezentacije idu direktno na EP u Njemačku, kao i četiri najbolje trećeplasirane selekcije iz osam grupa.

19:44 U istoj grupi takmiče se još Crna Gora i Kosovo. Crnogorci su sinoć rezultatom 29:20 na svom terenu bili bolji od Kosova.

19:44 Poštovani čitatelji, dobrodošli na teksutalni prijenos meča Slovenija - BiH.