Konferencijska liga
TOK UTAKMICE/Zrinjski ispao u penal-drami
Zrinjski nije uspio izboriti grupnu fazu Konferencijske lige.
25.08.2022. u 19:39

Mostarci su nakon produžetaka i penal drame ispali od Slovana u Bratislavi. Slovan je poveo u 67. minuti preko Ramireza pa je meč otišao u produžetke. Zrinjski je u 103. minuti izjednačio golom Savića, a u nadoknadi drugog produžetka Ramirez drugim pogotkom donosi Slovanu novo vodstvo, a u konačnici i penale.

Uspješniji u raspucavanju bili su Slovaci koji su trijumfovali sa 6:5.

Tekstualni prijenos iz Slovačke mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

__________________________

Čavrić ne griješi - 6:5. Slovan je u grupnoj fazi Konferencijske lige.

Malekinušić neprecizan.

Čondrić brani udarac Kashije. Ostaje 5:5. Nevjerovatna drama.

Barišić je na startu šeste serije zapucao loptu preko gola. Ostaje 5:5, a Slovan ima šansu za trijumf.

Ramirez pogađa, iako je Čondrić pogodio stranu u koju će šutirati - 5:5.

Jakovljević uz malo sreće trese mrežu - 5:4.

Abena precizan kod Slovana za 4:4.

Maglica donosi novu prednost Zrinjskom - 4:3.

Mustafić matira Čondrića - 3:3.

Savić precizan - 3:2 za Zrinjski.

Medved siguran za 2:2.

Kamenar pogađa za novu prednost Zrinjskog - 2:1.

Hrnčar je izjednačio - 1:1.

GOOOOL. Precizan je kapiten Mostaraca - 1:0.

Penal seriju otvara Bilbija.

Putnika u grupnu fazu odlučit će penali.

121. minut: GOOOOL. Ramirez pogađa. Fenomenalno je zatresao mrežu.

Dvije minute dodatnog vremena.

120. minut: Sekunde dijele Zrinjski od podviga.

118. minut: Kankava zbog udaranja  Bilbije laktom zaradio je isključenje.

113. minut: Udarac Bilbije pokraj gola.

105. minut: Počeo je drugi produžetak.

Završen je prvi produžetak. Još 15 minuta bitke u Bratislavi.

Tri minute nadoknade prvog produžetka.

103. minut: GOOOOOL. Zrinjski je izjednačio. Savić je strijelac. Ubacio je loptu u mrežu, nakon što je golman Slovana nešto lošije intervenisao nakon slobodnog udarca koji je izveo Bilbija.

99. minut: Senić se žali na povredu. U Zrinjskom se nadaju da će biti sposoban da se vrati na teren, s obzirom na to da je trener Jakirović izvršio sve izmjene.

Maglica mijenja Memiju na startu prvog produžetka.

Kraj. Slovan je anulirao prednost Zrinjskog iz prvog meča. Nakon 90 minuta igre semafor na stadionu u Bratislavi pokazuje rezultat 1:0 pa će se igrati produžeci.

95. minut: Ramirez je imao stopostotnu priliku, odbranio je njegov udarac Čondrić. Odbrana koja meč vodi u produžetke.

90+3 minut: Chakvetadze napušta igru, mijenja ga Alen Mustafić, bivši igrač Sarajeva.

90+2 minut: Prodor Malekinušića, ruši ga Chakvetadze, zbog čega je zaradio i žuti karton.

90. minut: Četiri minute nadoknade.

90. minut: Slovan napada, Zrinjski se brani i teško diše u ovim momentima.

87. minut: Žuti karton i za Mandića.

85. minut: Varnice na terenu, žute kartone dobili su Kankava, Kucka, Bilbija i trener Slovana Weiss.

73. minut: Čondrić sada spašava Zrinjski. Kankava je sjajno šutirao, a golman Zrinjskog pokazao svoje kvalitete.

72. minut: Opasan napad Slovana, Čavrić i Ramirez su kombinovali, Jakovljević izbacio u korner.

70. minut: Zrinjski prijeti preko Memije, nema promjene rezultata.

68. minut: GOOOOOL. Slovan vodi. Rezervista Ramirez u svom prvom kontktu s loptom matira Čondrića.

65. minut: Javna opomena za Kashiju zbog igranja rukom. Spriječio je Ćužea da se zaputi ka golu Slovana.

63. minut: Malekinušić i Senić su na travnjaku, a iz igre su izašli Magdić i Janković.

58. minut: Prva promjena u Slovanu, Čavrić je zamijenio Šaponjića.

46. minut: Nastavljen je dvoboj u Bratislavi. Ivan Jukić je ostao u svlačionici, a u igri je, prvi put ove sezone, Slobodan Jakovljević.

21:23 Slovan je imao ukupno osam pokušaja, jedan je išao u okvir gola, dok je Zrinjski šutirao pet puta, a tri udarca išla su u okvir gola.

Završen je prvi dio. Nema pogodaka u Bratislavi, a to je rezultat koji Zrinjski vodi u grupnu fazu.

45+4: Žuti karton za Jankovića. Prvi igrač s javnom opomenom na utakmici.

45+2: Sve je sam sada napravio Bilbija. Ukrao loptu na centru, imao i pomoć sudije od kojeg mu se lopta odbila, došao na 18 metara i šutirao slabijom, desnom nogom, ali tik pored gola.

45. minut: Pet minuta nadoknade.

45. minut: Kamenar mijenja Ilinkovića, koji zbog povrede nije mogao nastaviti meč.

39.  minut: Treća stopostotna šansa koju Zrinjski nije realizirao. Bilbija je spustio glavom za Jukića, ovaj iz prve šutirao s vrha šesnaesterca, pored gola.

29. minut: Mogao je Zrinjski sada biti brutalno kažnjen. Memiju lopta pogađa na gol-liniji.

25. minut: Još jedna kolosalna prilika za Zrinjski. Prvo je pokušao Savić, lopta je nekoga pogodila, promijenila pravac, ali je golman uspio odbraniti. Potom je u posjed došao Janković, šutirao, a Chovan ponovo spasio svoj gol, kratko odbio loptu, do koje nije uspio doći Bilbija.

20. minut: Najbolja šansa na utakmici za Zrinjski. Kontranapad Mostaraca, Ćuže je s centra krenuo sam ka golu Slovana, ali je mnogo oklijevao i u trenucima kada je trebao šutirati, domaći defanzivci u tome su ga spriječili.

13. minut: Ilinković mlako šutira, lagan plijen za Chovana.

11. minut: Opasno pred golom Zrinjskog. Jedan udarac je zaustavio Čondrić, a u nastavku napada Jukić je spasio gol svog tima poslije pokušaja Greena.

10. minut: Prijeti i Slovan, odbrana Zrinjskog otlanja opasnost.

5. minut: Kombinacija Bilbije i Jukića, Jukić lomi protivnika, šutira, ali je njegov pokušaj izblokiran.

1. minut: Igrači Slovana krenuli su s centra. Počeo je duel u Bratislavi.

20:30 Igrači su na terenu, a jedna tribina na stadionu Slovana zatvorena je zbog kazne UEFA-e.

20:28 Utakmica se igra na Nacionalnom stadionu, čija gradnja je dovršena 2019. godine. Ovaj stadion dom je i slovačke fudbalske selekcije. Kapacitet mu je 22.500 gledatelja.

20:21 Ovo je osmi meč Mostaraca u Evorpi ovog ljeta. U prethodnih sedam tim Sergeja Jakirovića ostvario je četiri pobjede, remi i jedan poraz.

20:20 Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice Slovan - Zrinjski.