Premier liga
Topnici opravdali nadimak, Kolašinac slavio protiv Vrančića
Fudbaleri Arsenala su u meču 32. kola engleske Premier lige na svom Emiratesu s visokih 4:0 savladali posljednjeplasirani Norwich.
01.07.2020. u 20:53

Topnici, koji su u ovom susretu opravdali svoj nadimak, poveli su u 33. minuti golom Aubameyanga. Samo četiri minute kasnije bilo je 2:0. Ovoga puta strijelac je bio Xhaka, a Aubameyang asistent.

U 67. minuti sjajni napadač je postigao svoj drugi pogodak na večerašnjem meču, a svoj ukupno 50. u dresu Arsenala u Premier ligi. On je tako postao fudbaler koji je najbrže stigao do te brojke kao fudbaler Topnika. Za to mu je bilo dovoljno 79 utakmica, dok je prethodni rekord držao Thierry Henry (83 susreta).

Do kraja meča, u kojem je Sead Kolašinac zaigrao od prve minute, Soares je devet minuta prije kraja postavio konačnih 4:0.

Povremeni bh. reprezentativac Mario Vrančić priliku u redovima Kanarinaca dobio je od 75. minute susreta.

Golove s utakmice Arsenal - Norwich  pogledajte OVDJE.