Premiership
Topnici slavili u gostima kod Lastavica
Poslije dva poraza, izabranici Unaija Emeryja zabilježili su drugi ovosezonski trijumf, a sa 3:2 slavili su na gostovanju kod Cardiffa
02.09.2018. u 16:23
Pierre-Emerick Aubameyang i Alexandre Lacazette

Fudbaleri Arsenala upisali su drugu ovosezonsku pobjedu.

Poslije dva poraza, izabranici Unaija Emeryja zabilježili su drugi trijumf, a sa 3:2 slavili su na gostovanju kod Cardiffa.

Topnici su poveli golom Mustafija u 11. minuti. Njemački defanzivac pogodio je poslije asistencije Xhake.

I dok su gosti čekali da sudija označi kraj prvog poluvremena, domaći su u drugoj minuti sudijske nadoknade poravnali rezultat golom Camarasa.

U nastavku utakmice viđena su još tri pogotka. Vodstvo timu iz Londona vratio je Aubameyanf u 62. minuti nakon proigravanja Lacazettea.

Samo četiri minute kasnije Ward je poravna na 2:2.

Ipak, da Topnici sa gostovanja kod Lastavica odnesu sva tri boda pobrinuo se Lacazette pogotkom devet minuta prije kraja utakmice za konačnih 2:3.