Premier liga
U duelu dva Uniteda Manchester nadigrao Sheffield
Pobjedom 3:2 u gostima kod Sheffield Uniteda fudbaleri Manchester Uniteda približili su se vrhu tabele Premier lige, a u prilog im ide i podatak da imaju utakmicu manje od timova koji su ispred njih.
17.12.2020. u 22:53

Gostovanje na Bramall Laneu nije počelo dobro za Crvene đavole jer je domaćin poveo već u petoj minuti golom irskog napadača Davida McGoldricka.

Za preokret ekipe Olea Gunnara Solskjaera pobrinuli su se Marcus Rashford i Anthony Martial golovima u 26. i 33. minuti.

Dvojica napadača tima s Old Trafforda bila su zaslužna i za treći pogodak gostiju, a Rashford je pogodio poslije asistencije Francuza u 51. minuti susreta.

Tri minute prije kraja McGoldrick je drugim golom večeras vratio neizvjesnost utakmici u samom finišu, no rezultat se do kraja nije promijenio, pa su gosti stigli do desete vezane pobjede u gostima. Po jednu više u historiji najjačeg engleskog fudbalskog ranga od Uniteda imaju Chelsea (2008.) i Manchester City (2017.).

Golove s utakmice Sheffield United - Manchester United pogledajte OVDJE.