Kup BiH
U Prijedoru odjekivalo "Kosovo - Srbija": Navijači skandirali i ime zločinca Ratka Mladića
Fudbaleri Rudara i Borca u Prijedoru igraju utakmicu osmine finala Kupa Bosne i Hercegovine.
18.02.2023. u 14:46

Nakon 72 minute rezultat je 1:1, a gosti iz Banja Luke imaju dva igrača manje, jer su isključen Sajak i Demonjić.

A osim crvenog kartona, svjedočili smo incidentima. Prvo je u 69. minuti stadionom u Prijedoru odjekivalo "Kosovo - Srbija", a nedugo potom navijači su skandirali i ime osuđenog ratnog zločinca Ratka Mladića, što se moglo čuti u TV prijenosu.

No, utakmica nije prekinuta, a samo je službeni spiker pozvao na "dostojanstveno navijanje"...

Glavni sudija u Prijedoru je Dragan Kesić iz Bosanske Gradiške, sa pomoćnicima Božidarom Rustićem (Bosanska Gradiška) i Davorom Maksimovićem (Doboj). Četvrti sudija ja Dragan Todić (Doboj), delegat Ilija Smiljanić (Nova Topola), a kontrolor suđenja Predrag Stankić (Bijeljina).