Vidović i Ubiparip za podjelu bodova u tuzlanskom derbiju
Podjela bodova u drugom tuzlanskom premijerligaškom derbiju
27.10.2018. u 18:28

Sloboda i Tuzla City remizirali su u drugom tuzlanskom derbiju odigranom u 15. kolu Premijer lige BiH na stadionu Tušanj.

Zadovoljniji remijem 1:1 mogu biti igrači Tuzla Cityja koji su veći dio meča bili u podređenom položaju.

Sloboda je do vodećeg gola stvorila dvije dobre šanse. U osmoj minuti prijeti Beganović, lopta odlazi preko gola, a u 19. minuti Husejinović snažno šutira iz šesnaesterca, no bio je neprecizan.

Ono što nisu uspjeli Beganović i Husejinović, uspio je Vidović u 23. minuti utakmice. Sjajno je napadača Slobode uposlio Baraban, a ovaj rutinski potkopao loptu i poslao je u mrežu. Fejzić je bio nemoćan.

Sloboda je nastavila kontrolistati igru, što je radila i od samog početka, a gradskom rivalu u prvom poluvremenu nije dozvolila niti jednu šansu.

Slobodan Starčeviću drugom dijelu na teren šalje Stojčeva i Crnkića, nakon čega je njegov tim djelovao ozbiljnije. Međutim, ni ovi iskusni igrači nisu uspjeli kreirati pravu šansu.

Prvu pravu priliku u drugom dijelu imali su Crveno-crni preko Husejinovića, čiji udarac zaustavlja Fejzić.

Tuzla City iz prve šanse dolazi do poravnanja. U 62. minuti nakon kornera Upiparip ostaje usamljen u šesnaestercu, a bivši napadač Željezničara ovakve šanse ne propušta.

Nakon toga nismo vidjeli gotovo ništa. Sloboda tokom cijele sezone nakon što primi pogodak doživi pad u igri, a Ubiparip je mogao postati junak Cityja u nadoknadi vremena kada je sjajno šutirao iz slobodnog udarca, ali istakao se Vukliš i spasio svoj tim.

Sloboda je niz bez pobjede u Premijer ligi produžila na pet utakmica, dok Tuzla City za trijumf ne zna tri duela.

Crveno-crni na kontu imaju 19 bodova, šest više od gradskog rivala.