Željo i Velež neporaženi kod Slobode i Borca
Dva derbija 10. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine završena su bez pobjednika.
10.09.2022. u 17:54

Sloboda i Željezničar odigrali su 1:1, dok je meč Borac - Velež završen bez golova - 0:0.

Loš teren uzrokovan obilnom kišom koja je padala u Banovićima otežao je posao igračima Slobode i Željezničara, pa stoga i ne čudi da smo pri udarac u okvir gola vidjeli u 34. minuti. Štilić je uposlio Santosa, ovaj šutira iskosa sa lijeve strane, ali je Bukvić odbranio.

U nastavku susreta Željo je iskoristio prvu priliku pred golom Slobode. Štilić je izveo slobodnjak, Amoah je vrhom kopačke proslijedio loptu u gužvu, a Armin Hodžić je pogodio za 0:1.

Sloboda je mogla do izjednačenja nakon sat igre. Delić je bio sam na desetak metara, ali je traljavo šutirao u Bendera.

Domaći su izjednačili u 70. minuti, a pogodio je Osmanković. Delić je izveo slobodnjak gotovo s centra, Maksimović je loptu prebacio glavom, a Osmanković pospremio u mrežu. Čini se da je stoper Slobode bio u nedozvoljenoj situaciji, ali se pomoćni sudija Davor Beljo nije oglasio.

Ovim remijem Željo je preuzeo vrh tabele.

U drugom meču odigranom u istom terminu nije bilo golova. Imali su i jedni i drugi svoje prilike, ali rezultat se nije mijenjao. Najbolje prilike kod domaćih imali su Piščević i Vojnović, dok su kod gostiju prijetili Zajmović i Pantelić.