Željo za pola sata sredio Leotar, golijada na Tušnju
Fudbaleri Željezničara ubilježili su pobjedu u meču 25. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
09.04.2022. u 16:47

Plavi su na Grbavici bez većih problema savladali Leotar sa 3:0 i tako se donekle iskupili za poraz u prošlom kolu protiv Posušja.

Domaći su poveli u petoj minuti kadaje pogodio Armin Hodžić, na asistenciju Semira Štilića. Treba naglasitri kako zasluge za gol idu i na adresu Harisa Hajdarevića, koji je oduzeo loptu na vrhu šesnaesterca.

U 22. minuti već je bilo 2:0. Hodžić je sada asistirao, Subašić primio loptu na desnoj strani, driblingom izbacio defanzivca Leotara i rutinski savladao Puletića.

Nedugo potom novi gol za Plave. Sada je SUbašić asistirao, a Mekić je matirao Puletića.

Do kraja poluvremena u strijelce se mogao upisati i Štilić, kada je lobovao golmana pogodio, ali je pogodio stativu. U drugom poluvremenu rezultat se nije mijenjao.

Pravoj golijadi svjedočili smo na Tušnju, gdje su Tuzla City i Radnik podijelili bodove odigravši 3:3.

Strijelci za Bijeljince bili su Živković, Đorić i Handžić, dok su za Tuzlake pogađali Čeliković, Krpić i Mišić.