Serie A
Zmajevi kapiteni: Džeko pogodio u derbiju Rima, Lulićev Lazio s(p)retno izvukao bod
Rimski derbi, koji je odigran večeras na Olimpicu u 21. kolu Serie A, završen je bez pobjednika.
26.01.2020. u 19:44

Duel Rome i Lazia okončan je bez pobjednika (1:1), a Nebeskoplavi se na bodu mogu zahvaliti golmanu Pau Lopezu, koji im je bukvalno poklonio izjednačujući gol.

Vučica je povela majstorijom našeg Edina Džeke u 26. minuti. Dijamant je lobovao protivničkog golmana, koji je "zaplivao" u prazno.

No, Nebeskoplavi su brzo odgovorili i izjednačili su osam minuta kasnije, praktično iz prvog "izleta" pred gol rivala.

Pogodio je Acerbi, a italijanski reprezentativac pogodio je nakon nevjerovatne gluposti Lopeza. Golman Rome je nepotrebno intervenisao nakon kornera pokušavajući spasiti da Lazio ne izbori drugi korener.

I onda je loptu spustio na nogu Acerbiju kojem nije bilo teško da ubaci loptu u mrežu.

U nastavku meča arbitar Calvarese dosudio je jedanaesterac za Romu, ali je nakon pregleda VAR-a poništio svoju odluku. Dijamant je osim gola imao još četiri izgledne prilike, ali nije uspio postići i drugi gol

Džeko i Lulić odigrali su cijeli susret, obojica su dobili žute kartone i obojica cu bili kapiteni svojih ekipa.