Premijer liga
Borac slavio u Trebinju uz nekoliko diskutabilnih odluka glavnog arbitra Dragana Kesića
Fudbaleri Borca savladali su u Trebinju domaći Leotar sa 1:0 u meču 18. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
14.11.2022. u 14:48

Banjalučani su slavili golom Milana Spreme, uz nekoliko diskutabilnih odluka sudije Dragan Kesića iz Bosanske Gradiške.

U prvom poluvremenu bilježimo tri prilike Jurilja. Fudbaler Borca je prvo zaprijetio u 10. minuti kada je šutirao visoko preko gola. Jurilj je u 35. minuti bio kreator nevjerovatnog promašaja.

Isti igrač pet minuta kasnije ponovo šutira, ovog puta u okvir gola, ali je Perišić dobro intervenisao.

U drugom poluvremenu na prvo dešavanje se čekalo do 52. minute.

Fudbaleri Leotara traže penal, jer je Spremo igrao rukom, ali glavni sudija današnjeg meča Dragan Kesić pokazao je samo korner.

Borac u 64. minuti dolazi do vodstva. Spremo je iz lijepe akcije na asistenciju Mrkaića pogodio mrežu Leotara.

Treba istaći da je golu Borca prethodila čudna situacija. Sudija Kesić je ovog puta bio u glavnoj ulozi, kada je svirao prekršaj Handžića u napadu.

Leotar je od 68. minute igrao sa igračem manje. Uzelac je nakon prekršaja dobio žuti karton, da bi zbog prigovora dobio crveni karton.

U istoj minuti crveni karton je dobio i trener Leotara Marko Maksimović, uz veliko nezadovoljstvo navijača u Trebinju. Tribinama stadiona Police u više navrata tokom meča orilo se: "lopovi, lopovi".

Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata.

Borac se ovom pobjedom bodovno izjednačio sa drugoplasiranim Širokim Brijegom (33). Leotar je deseti sa 18 bodova.