Bundesliga
Kakav debi Tuchela: Bayern za deset minuta razbio Milionere
Trebao je to biti derbi za titulu, ali...
01.04.2023. u 19:18

Na terenu je to jednosmjerna ulica. Fudbaleri Bayerna za deset minuta su razbili Borussiju Dortmund u meču koji bi mogao odlučiti prvaka Njemačke.

Milioneri su u Minhen u 26. kolu stigli sa bodom prednosti, odgovarao im je i remi, ali su doživjeli debakl već u prvom dijelu meča.

Bavarci su za deset minuta, od 13. do 23. minuta gostima spakovali tri gola. Novi trener Thomas Tuchel nije mogao ni zamisliti bolji debi.

Bayern je poveo komičnim autogolom gostujućeg golmana Kobela u 13. minuti. Pet minuta kasnije Muller je udvostručio prednost na asistenciju De Ligta, a isti igrač je postigao i treći gol za svoj tim u 23. minuti.

U drugom poluvremenu Bayern je postigao još jedan gol (Coman, 51), a gosti su poraz ublažili golovima Cana u 72. i Malena u 90. minuti. Završilo je 4:2 za Bayern.