Humanitarni meč
Kiša golova na Nou Campu, remi Barce i Cityja, igrao i Pjanić
Barcelona i Manchester City remizirali su u humanitarnoj utakmici na Nou Campu.
24.08.2022. u 23:35

Sudar tima Xavija Hernandeza protiv ekipe Pepa Guardiole završen je rezultatom 3:3, a duel je s tribina pratila 91.062 navijača.

Poveo je Manchester City golom Alvareza u 21. minuti, a osam minuta poslije Barci je izjednačenje donio Aubameyang.

U 67. minuti De Jong pogađa za 2:1, a u 70. Palmer donosi gostima poravnanje.

Depay je golom u 79. minuti vratio prednost Barci, a Mahrez duboko u sudijskoj nadoknadi iz penala postavio konačnih 3:3.

Trener Barcelone Xavi Hernandez tokom utakmice promijenio je kompletan tim, a od 72. minute priliku je dobio i Miralem Pjanić.

Zašto su Barca i City igrali prijateljski meč na startu sezone, tokom zgusnutog rasporeda?

Bivši golman i trener Barcelone Juan Carlos Unzue uspio je dogovoriti dvoboj dva evropska titana, a sav prihod ići će za centar za istraživanje amiotrofične lateralne skleroze (ALS). Prije dvije godine Unzue je obolio od te teške bolesti i sad pokušava na sve načine pomoći da centar za istraživanje dobije što više novca kako bi mogao nastaviti svoj rad u borbi protiv bolesti za koju nema lijeka.