Premijer liga
Nastavlja se borba za Evropu: Velež savladao Borac i prekinuo mini-krizu
Fudbaleri Veleža savladali su Borac u meču 29. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine rezultatom 2:0, čime su nastavili borbu za plasman u Evropu.
01.05.2023. u 19:57

Velež u šestoj minuti preko Haskića dolazi do vodstva.

U 11. minuti vidjeli smo jednu čudnu situaciju.

Mrkaić je šutirao, jedan igrač Veleža loptu uzima u ruke nakon odbrane Hadžikića. Pomoćni sudija u prvi momenat nije digao zastavicu pa je Bandić (glavni arbitar) krenuo prema penalu. Međutim, njegov pomoćnik je pokazao da je u pitanju ofsajd.

Do kraja poluvremena domaći su prijetili preko Šikala, gosti preko Mrkaića ali nije bilo posla za golmane.

Velež je u 51. minuti mogao povećati prednost. Šikalo je šutirao, Ćetković dira loptu koja završava na stativi gola gostiju.

Igrala se 71. minuta kada je dosuđen penal za Velež. Lazić je srušio Haskića, a siguran sa 11 metara bio je Anđušić.

Velež je u 85. minuti mogao i do trećeg gola, ali je prečka bila saveznik Borca.

Izabranici Nedima Jusufbegovića su tako prekinuli niz od dva ligaška poraza, ali i seriju Borca od tri uzastopne pobjede u Premijer ligi.

Rođeni su se popeli na četvrto mjesto na tabeli sa 44 boda. Borac je ostao drugoplasirani sa 52 osvojena boda.