TOK UTAKMICA/ Borac - Leotar 0:1, Željezničar - Sarajevo 2:2
Iznenađujućom pobjedom Leotara protiv Borca otvoreno je sedmo kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine, a uzbuđenja su nastavljetna utakmicom vječitih rivala Željezničara i Sarajeva na Grbavici.
26.08.2022. u 16:51

Leotar je slavio minimalnu pobjedu rezultatom 1:0, a gol odluke postigao je Ognjen Todorović u 43. minuti. Željezničar i Sarajevo remizirali su rezultatom 2:2, iako je Bordo tim imao dva gola prednosti, ali i cijelo drugo poluvrijeme igrača manje.

Tekstualni prijenos sa Grbavice mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

__________________________

Kraj!

90+6: GOOOOOL. Bekrić je pogodio iz slobodnog udarca. Plavi su izjednačili.

90. minut: Šest minuta nadoknade.

88. minut: GOOOOOL. Haračić glavom nakon kornera trese mrežu Sarajeva. Sada je 1:2. Drama na Grbavici.

86. minut: Varešanović i Ikić napuštaju igru, Kobiljar i Trako su na travnjaku.

82. minut: Sudar glavama Šahinovića i Haračića. Posao za ljekatske ekipe dva kluba.

77. minut: GOOOOOOL. Sarajevo je uduplalo prednost. Strijelac je Musa.  Njega je proigrao Ahmetović, Musa je probio po boku i iz teške situacije matirao Bendera, kojem je lopta prošla kroz ruke.

74. minut: Brz kontranapad Sarajeva, Musa je probao proigrati Varešanovića u šesnaestercu, sjajno je uklizao Kosorić.

72. minut: Mulahusejnovića mijenja Ahmetović.

65. minut: Na travi je ostao Drobarov. I defanzivac Sarajeva žali se na povredu.

65. minut: Udarac Amoaha, pravo u Šahinovića.

63. minut: Buljubašić umjesto Džafića.

62. minut: Džafić se žali na povredu.

61. minut: Štilić sa dvadesetak metara šutira visoko preko gola.

58. minut: Reakcija Mulalića. Amoah mijenja Beganovića.

48.minut: GOOOOOL. Ikić je precizan. Poslao je loptu u jednu, Bendera u drugu stranu.

47. minut: Penal za Sarajevo! Lopta je u ruku pogodila Galića.

46. minut: Dudić je bio primoran mijenjati zbog isključenja Čirjaka. Ceh je platio Suljić, na terenu je Ramić.

Završen je prvi dio (0:0).

45. minut: Veliki udarac za Sarajevo. Čirjak je zbog starta nad Santosom dobio drugi žuti karton. Gosti ostali s igračem manje.

42. minut: Uzvraća Sarajevo. Sjajan prodor Varešanovića, na kraju udarac odlazi pored gola.

41. minut: Prodali su loptu fudbaleri Sarajeva, Hajdarević šutira topovski s 20 metara, ali još bolje brani Šahinović.

40. minut: Žuti karton za Varešanovića zbog simuliranja.  Pokušao je izboriti penal.

38. minut: Santos je požutio nakon čarki s Musom. Odgurnuo je na pod fudbalera Sarajeva.

37. minut: Prvo veliko uzbuđenje. Štilić je iz slobodnog udarca provukao loptu pored živog zida, Šahinović brani.

35. minut: Žuti karton zbog Čirjaka zbog prekršaja nad Hodžićem.

30. minut: Bez velikih prilika, miruju mreže na Grbavici.

24. minut: Prodor i šut Santosa, ali bez većih problema za Šahinovića na golu Sarajeva.

22. minut: Na terenu je Kosorić.

19. minut: Čini se da će trener Mulalić već na startu biti prinuđen da napravi izmjenu. Cocalić je povrijedio rame, nakon duela s Mulahusejnovićem nezgodno je pao.  Sugerisano je prema klupi da ne može nastaviti dalje.

17. minut: U bilježnicu sudije Šehovića prvi je zapisan Musa. On je zaradio žuti karton poslije starta nad Santosom.

14. minut: Nema uzbuđenja nakon prvog kornera za Sarajevo.

5. minut: Prvi pokušaj na meču, Varešanovič je šutirao direktno u Bendera.

1. minut: Sudija Šehović dao je znak za početak susreta.

19:57 Fantastična atmosfera na stadionu. Navijači Želje pjevaju Grbavicu...

19:29 Interesantnu promjenu napravio je Feđa Dudić. Trener Sarajeva je standarnog golmana Belmina Dizdarevića ostavio na klupi, a umjesto njega među stativama je Muhamed Šahinović.

19:18 Fudbaleri Sarajeva izašli su na zagrijavanje. Navijači Bordo tima već su zauzeli svoje mjesto na sjevernoj tribini.

19:14 Stigli su i sastavi s Grbavice:

Željezničar: Bender, Hajdarević, Cocalić, Gasal, Štilić, Drina, Santos, Beganović, Galić, Vego

Sarajevo: Šahinović, Musa, Đokanović, Varešanović, Mulahusejnović, Tomašević, Džafić, Čirjak, Drobarov, Ikić, Suljić

___________________________

Kraj u Trebinju. Senzacionalna pobjeda Leotara.

90. minut: Još pet minuta nade za Borac da može do izjednačenja, a toliko je potrebno i odbrani Leotara da sačuva prednost i napravi senzaciju.

80. minut: Leotar odlijeva napadima Borca. Sada je Tatar probao iz slobodnog udarca, direktno u golmana gostiju.

67. minut: Prijeti Borac preko rezerviste Cvijanovića. Golman Trebinjaca ponovo na visini zadatka.

46. minut: Meč je nastavljen.

Poluvrijeme u Bosanskom Novom. Leotar ima minimalnu prednost.

44. minut: GOOOL. Majstorija Todorovića. Sjajan udarac sa nekih 17 metara za vodstvo Leotara.

42. minut: Lukić u dobroj situaciji, brani Puletić. Malo je nedostajalo da odbijenu loptu u vlastitu mrežu pošalje jedan fudbaler Leotara.

23. minut: Sada je Topalović progledao Kulašinu kroz prste. Umjesto očiglednog i školskog primjera žutog kartona zbog povlačenja Perišića za dres i sprečavanje kontranapada, uputio mu je "posljednje upozorenje".

21. minut: Pokušaj Zakarića glavom poslije centaršuta Lukića, lopta odlazi tik pored gola.

15. minut: Kulašin za Zakarića, ovaj šutira preko gola. Prva velika opasnost pred golom Trebinjaca.

1. minut: Sabrija Topalović označio je početak meča.

17:01 Fudbaleri Borca i Leotara izlaze na teren.