TOK UTAKMICA/ Igman - Široki 0:1, Željo - Leotar 1:1
Igman iz Konjica porazom protiv Širokog Brijega debitovao je u Premijer ligi Bosne i Hercegovine (0:1), a u drugom meču subotnjeg programa na Grbavici su remizirali Željezničar i Leotar (1:1).
16.07.2022. u 16:36

Trener Želje Edis Mulalić odabrao je startnih 11, a meč će od prve minute početi tri igrača koja su ovog ljeta stigla na Grbavicu - Vego, Beganović i Santos.

Na golu zbog povrede nije bilo standardnog Bendera.

Željezničar: Muftić, Kosorić, Cocalić, Vego, Šehić, Mekić, Štilić, Hodžić, Subašić, Santos, Beganović

Leotar: Puletić, Milović, Đajić, Čubrilo, Todorović, Aćimović, Perišić, Matković, Đuderija, Cvetković, Pervan

Utakmicu je sudiio Miloš Gigović.

Tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba

____________________

Veliki protesti fudbalera i stručnog štaba Želje kod sudije Gigovića nakon posljednjeg sudijskog zvižduka.

Kraj. Podjela bodova na Grbavici.

95. minut: Iz Željezničara su sada tražili prekršaj Stanojevića nad Štilićem na vrhu šesnaesterca, Gigović se nije oglasio.

91. minut: Zicer za Todorovića, gađao je ofanzivac Leotara, lopta je prozujala pored stative gola Plavih,.

90. minut: Pet minuta nadoknade.

87. mnut: Santos je kao brzi voz prošao pored Milovića, ubacio pred gola, a Haračić kasni...

80. minut: Nakon duže vremena Željo je imao nešto više prostora. Beća je proigrao Štilića, ovaj šutira iz prve, brani Puletić. Poslije toga Puletić zaustavlja i Santosa.

67. minut: Beća mijenja Mekića.

65. minut: Brz kontranapad Leotara, Kordić šutira direktno u Mutića.

52. minut: Haračić mijenja Beganovića.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme.

Završeno je prvih 45 minuta na Grbavici.

45. minut: Još tri minute dodatnog vremena.

38. minut: Darko Đajić je izašao, a Miloš Stanojević ušao u igru. Đajić je nakon jednog duela s Beganovićem nakratko ostao bez svijesti. Poslije toga je morao van trerena. On je stadion napustio na nosilima, a kolima hitne pomoći bit će prevezen u bolnicu.

28. minut: Milović je dobio žuti karton.

24. minut: GOOOOOL. Brzo se Željo vraća u rezultatski egal. Edin Cocalić je majstorski petom pospremio loptu u mrežu. Štilić je ubacio iz kornera, lopta je došla do Beganovića koji vraća u "gužvu", gdje se odlično snalazi iskusni defanzivac za 1:1.

20. minut: GOOOOOL. Leotar vodi.  Todorović je ubacio u šesnaesterac, Kosorić propustio loptu, smatrajući da će golman intervenisati, ali on je ostao "zakopan" na liniji pa se zatresla mreža.

14. minut: Prijeti i Leotar preko Pervana, Muftić je to odbranio.

7. minut: Subašić direktno u Pulešića. Prvi udarac u okvir gola na meču.

3. minut: Cocalić glavom nakon kornera - neprecizno. Početni pritisak Želje.

1. minut: Počeo je dvoboj.

20:57 sati Željo će imati veliku podršku s tribina. Tradiocionalno je zajedničkim snagama otpjevana Grbavica, a fudbaleri dva tima izlaze na teren.

20:47 sati: Na klupi Želje ostali su. Miličević, Malić, Hajdarević, Harači, Drina, Beća, Mućaj, Kobašević, Bekrić

Kraj. Minimalan Trijumf Širokog Brijega

90. minut: Malo vremena za Igman da dođe do pogotka.

80. minut: I dalje gosti imaju minimalnu prednost.

55. minut: GOOOOOL. Lukić dovodi goste u vodstvo. Široki je prvu šansu pretvorio u pogodak.

46. minut: Nastavljen je susret.

Kraj prvog dijela.

44. minut: Bagariću žuti zbog simuliranja.

43. minut: Pejić je "požutio" kod Širokog.

32. minut: Igman je izveo sedam kornera, Široki niti jedan. Nakon sedmog udarca iz ugla ponovo je pokušao Ramić, ali lopta ponovo nije pronašla put do mreže.

22. minut: Sreća na strani gostiju. Topovski udarac Alagića zaustavila je stativa.

16. minut: Tomić zaustavlja i Ramića. Korpulentni napadač je probao glavom nakon kornera, ali golman Širokog Brijega je zasad prvo ime susreta.

16. minut: Konjičani nastavljaju s napadima, ali Medić je dva puta odbranio.

15.  minut: Sjajna akcija Igmana, Hrelja je gađao, Tomić krajnjim naporom odbranio i odbio loptu u korner.

1. minut: Krenuo je susret u Doboju kod Kaknja.