TOK UTAKMICA/Tuzla City - Velež 1:1, Zrinjski - Željezničar 2:0
Derbi susret 26. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u fudbalu igrali su Zrinjski i Željezničar.

Plemići su golovima Nemanje Bilbije savladali goste iz Sarajeva sa 2:0.

U drugom susretu Tuzla City i Velež su remizirali rezultatom 1:1.

Tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

________________________________

Kraj na Tušnju.

90+3: GOOOOOL. Pantelić donosi izjednačenje Tuzlacima. Đorđe Pantelić je strijelac. On je upravo iz Veleža u zimskoj pauzi došao u Tuzla City.

81. minut: GOOOOOL. Velež vodi. Haskić je strijelac. Kombinirali su on i Lea'i, napadač Veleža se oslobodio svojih čuvara i lijevom nogom pogodio mrežu.

62. minut: Prilika za Hadžića. Skočio je napadač Tuzlaka visoko nakon kornera, ali lopta je otišla tik pored stative.

59. minut: Tuzla City prijeti preko Pantelića i Hadžića, spasio se Velež.

47. minut: Lauš šutira pored gola.

46. minut: Krenulo je drugo poluvrijeme na Tušnju.

Kraj utakmice u Čitluku. Zrinjski je savladao Željezničar rezultatom 2:0. Dvostruku strijelac bio je Nemanja Bilbija. Zrinjski sada ima 20 bodova više od drugoplasiranog Borca.

89. minut: Hodžić hvata volej i trese vanjski dio mreže. Najbolja prilika za Želju.

Završeno je prvo poluvrijeme utakmice na Tušnju. Početnih 0:0.

81. minut: Mandić je imao situaciju jedan na jedan s Benderom, odbranio je golman Plavih.

77. minut: Velika šansa za Zrinjski. Bilbija je išao sam na Bendera poslije greške Cocalića, ali se iskusni defanzivac iskupio, izblokiravši šut bh. reprezentativca, dovoljno da lopta umjesto u mreži završi u korneru.

73. minut: Kamenar je zamijenio Kiša, a Mandić Jukića.

30. minut: Pola sata igre u Tuzli, i dalje bez pogodaka.

68. minut: Kontra Plavih po oduzetoj lopti. Imali su igrači Želje situaciju pet na četiri, na kraju je Amoah loše šutirao.

60. minut: Opasno je bilo pred golom Želje, Ćuže je šutirao preko gola iz dobre pozicije. Lopta je okrznula prečku.

55. minut: Treća promjena u Želji, Beganović je u igri umjesto Krpića.

46. minut: Drljo i Hodžić su ostali u svlačionici, Hodžić i Amoah su u igri kod Želje. Ćuže u timu Zrinjskog mijenja Sabljića.

1. minut: Sudija Aleksandar Njegomirović dao je znak za početak meča u Tuzli.

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme, Zrinjski zasluženo vodi 2:0. Željo je bez udarca u okvir gola.

40. minut: Kombinovali su gosti, ali Šehić je loše šutirao.

29. minut: Željo je bezopasan, a kada Plavi nešto i naprave, sudije se potrude da zaustave goste. Sada je pomoćni sudija Novalić u ofsajdu "ulovio" Santosa...

26. minut: GOOOOOLLLLLLL! Opet pogađa Bilbija. Nakon ubacivanja Kiša kapiten Zrinjskog je ostao usamljen i glavom pogodio za 2:0.

24. minut: Imao je Željo kontru četiri na četiri, ali je Drljo na kraju izgubio loptu.

11. minut: GOOOOOLLLLLLL! Zrinjski vodi, Bilbija je pogodio! Odbrana Plavih je spavala, a Bilbija koristi ubacivanje Ćorluke i rutinski pogađa za vodstvo Plemića.

7. minut: Nakon sudara Zlomislića i Krpića, napadaču Želje se ukazuje pomoć.

4. minut: Jakovljević je grubo faulirao Santosa, ali sudija Frano Jelić nije mu pokazao žuti karton!

1. minut: Počeo je meč u Čitluku.

15:00 sati: Nemanji Bilbiji je uručen dres sa brojem 200, za baroj njegovih nastupa u dresu Plemića.

14:56 sati: U Čitluku sija sunce, ali ne tokom dana padala kiša.

14:45 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor, dobro došli na tekstualni prijenos meča Zrinjski - Tuzla City.